Latvijas šahistiem panākumi festivālā "The Baltic Way"

30.05.2023
Aļona Tolmačeva (centrā) kopā ar šaha leģendu Gariju Kasparovu. Foto no facebook.com

Viļņas viesnīcā "Radisson Blue Lietuva" brīnišķīgos apstākļos un augstā organizatoriskā līmenī sestdien un svētdien aizvadīts tradicionālais starptautiskais festivāls bērniem "The Baltic Way", kurš šogad notika jau septīto reizi.

Tas tika organizēts ar "Kasparova fonda" piedalīšanos, klātesot pašam 13.pasaules čempionam Garijam Kasparovam. Festivālā notika četri deviņu kārtu rapida (25+10) turnīri ar FIDE reitinga aprēķinu. Jaunā šaha paaudze sacentās vecuma grupās U-8, U-10, U-12 un U-14.

Kopumā visās startēja 230 dalībnieki no Lietuvas (121 šahists), Ukrainas (43), Latvijas (37), Polijas (15), Slovākijas (6), Čehijas (4), Itālijas (2), Igaunijas un Norvēģijas (pa vienam).

Sastāva ziņā festivāls bija ne tikai daudzskaitlīgs, bet arī stiprs, tādēļ prieks, ka mūsu jaunajiem spēlētājiem izdevās ieņemt godalgotās vietās.

Vecākajā grupā (U-14) trīs sportisti finišēja virsotnē ar 7 punktiem, no tiem arī Miķelis Vingris (2001) un Artjoms Tolmačevs (2039), kuri pēc papildrādītājiem ieņēma attiecīgo otro un trešo vietu. No meitenēm labākā bija Marija Kuzņecova (1910), bet trešā palika Sofja Vasiļjeva (1906) – abām pa 6,5.

U-12 grupā 7 punkti Jegoram Andrusevičam (1780) deva trešo vietu, bet Romānu Tolmačevu (1682) ierindoja ceturtajā pozīcijā. Milāna Gailevska (1334) ar 5,5 bija trešā labākā no daiļā dzimuma pārstāvēm.

U-10 vērtējumā Latvijai dubultuzvara, jo pa 8 punktiem izcīnīja Daniels Beniosevs (1797) un Aļona Tolmačeva (1374). Savukārt visjaunāko šahustu (U-8) vērtējumā augsto piekto vietu ieņēma mūsu Danieks Cimbers. Viņam 6 punkti.

Visas grupas, dalībnieki, rezultāti un vietas apskatāmas chess-results.com.