Miezis uzvar trešo vienas dienas turnīru Latvijā pēc kārtas

12.11.2016

Sestdien Vangažos aizvadīts Inčukalna novada atklātais čempionāts, kas notika jau astoto reizi un pulcēja 72 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. Par uzvarētāju kļuva mūsu lielmeistars Normunds Miezis (2475).

Miezis septiņās ātrā šaha (12+5) kārtās ieguva 6,5 punktus, izcīnot sešus panākumus un tikai reizi spēlējot neizšķirti ar IM Vladimiru Svešņikovu (2412). Pagājušajā nedēļā Miezis Jēkabpilī Mileikas memoriālā uzvarēja gan rapidā, gan blicā, tādējādi astoņu dienu laikā mūsu lielmeistars ieguvus trīs čempionu titulus vienas dienas turnīros.

Vangažos otrais ar 6 punktiem palika reitingfavorīts IM Ņikita Meškovs (2529), kuram vienīgais klupiens bija tieši pret Miezi. Trešo vietu visai sensacionāli izcīnīja Imants Kārkliņš (2144). Pēdējā kārtā viņš ar melniem pretuzbrukumā apspēlēja pērnā gada šī turnīra čempionu Vladimiru Svešņikovu, kurš atradās otrajā vietā, bet pēc neveiksmes atkrita uz piekto. Ceturtais palika IM Rolands Bērziņš (2444).

Visi sacensību, kura balvu fonds bija 500 eiro, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Dāmu balvu ieguva WIM Salomeja Zaksaite (otrā šajā vērtējumā mūsu WGM Dana Reizniece-Ozola), reitingbalvas: Pāvels Lindermans (līdz 2000) un Kristaps Zass (līdz 1550). Labākā jaunieša balva tika Iļjam Semjonovam, veterānu - Jānim Lelim (virs 65) un Uldim Melderim (virs 50). Pie godalgām tika arī trīs labākie vangažnieki: Sergejs Karpovs, Arsēnijs Grigorjevs un Jaroslavs Kiseļica.

Paralēli notika arī jauniešu turnīrs, kurā uzvarēja Renārs Vanags.