Meškovam trešā vieta "Rilton Cup", labas sekmes arī citiem mūsējiem

06.01.2023
Ņikita Meškovs. Foto no bildbanken.schack.se

Stokholmas viesnīcā "Scandic Continental" noslēdzies 50. starptautiskais fesitvāls "Rilton Cup", kas Zviedrijā tradicionāli notiek gadu mijā. Šogad tajā bija trīs turnīri, kuros piedalījās kopumā 17 Latvijas šahistu.

Galvenajā turnīrā startēja 136 dalībnieki no 29 federācijām, no kuriem 21 bija lielmeistars. Cīnījās arī trīs mūsējie. Lielmeistari Ņikita Meškovs (2566), Normunds Miezis (2441), kā arī Emīls Jānis Mieriņš (2118).

Meškovs, kuram bija ceturtais augstākais starta reitings, sāka neveiksmīgi. Vispirms viņš zaudēja FM Andrejam Dubkovam (Vācija, 2330), bet tad spēlēja neizšķirti ar Fēliksu Tulčinkiju (2135) no Ukrainas. Startā 0,5 punkti no 2 nozīmēja, ka turpinājumam jābūt gandrīz perfektam, lai pretendētu uz augstu vietu. Un faktiski tā arī notika, jo sekoja 6,5 punkti no 7, kas summā no 104.vietas ļāva pakāpties uz trešo. Noslēgumā mūsu lielmeistars ieguva 7 punktus, tikpat cik mājinieks IM Kāns Kuciksari (2492), bet par punktu mazāk nekā indietis Pranešs M (2472). Ar šo uzvaru Indijas starptautiskais meistars kļuva arī par savas valsts 79.lielmeistaru.

Normundam Miezim 5 punkti un 50. pozīcija, bet Mieriņš ar 4 punktiem ieņēma 91.vietu.

Paralēli notiekošajā "Rilton Elo" startēja 120 šahisti, arī deviņi Latvijas pārstāvji. Pēc piektās kārtas ar piecām uzvarām līderis bija Miķelis Vingris (1967), tomēr saslimšana viņam liedza turpināt cīņu par pjedestālu. Noslēgumā ar 6,5 punktiem labākiem no mūsējiem bija Aleksejs Adamovičs (2035) un WFM Linda Krūmiņa (2073), kuriem tika attiecīgi 11. un 13.vietas. Spriežot pēc reitinga pieauguma, labi nostartēja visi pārējie mūsējie. Maratam Francam (1927) 14.vieta un plus 78,4 punkti, Andrejs Freibergs ar 68.starta reitingu pamanījās pacelties līdz 19.pozīcijai un pacelt reitingu par 146,4 (!) punktiem. 24.vietā ierindojās Arsēnijs Savičevs (1919), kuram plusā 51,2, bet Miķelis Vingris, neskatoties uz četrām nullēm pēc kārtas turnīra beigās, pamanījās ieņemt 33.vietu un reitingu pacelt 62,8 punktiem.

Trešajā turnīrā "Rilton 1800", kas, atšķirībā no iepriekšējiem diviem, sākās un beidzās šogad, piekto vietu 88 censoņu konkurencē izcīnīja Reinis Valdats (1689). Viņam 5,5 punkti no 7.

Visi turnīri, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.