Šogad Eiropas klubu kausa izcīņā – arī mūsu daiļā dzimuma pārstāve

03.11.2016

Svētdien, 6.novembrī, Serbijas pilsētā Novisadā sākas Eiropas klubu kausa izcīņa šahā. Latviju tajā pārstāvēs Aleksejs Širovs (Čehijas "AVE Novy Bor" komandā) un Ilze Bērziņa, kura ir Lietuvas vienības "Kaunas CC Margiris" pirmais numurs.

Līdz šim bija ierasts, ka mūsu valsts komanda uz šādām sacensībām nedodas, bet Latvijas šahisti cīnās kādu citu klubu sastāvā. 2011.gadā nespēlēja neviens, bet pēdējos četrus gadus to dara viens pats Širovs. Pēc sudraba un bronzas medaļām (2013. un 2014.gadā) Krievijas "Malakhit" sastāvā pērn viņš pārstāvēja Cīrihes (Šveice) klubu, kurš ierindojās 14.vietā.

Šogad patīkams pārsteigums ir mūsu daiļā dzimuma šahistes gaidāmā dalība. Ilzes Bērziņas klubs "Kaunas CC Margiris" Lietuvas sieviešu čempionātā ieņēma otro vietu, bet pati mūsu šahiste uzvarēja visas partijas. Komandā viņai ir izteikta līdere, jo ar savu reitingu 2283 jūtami apsteidz jaunās lietuvietes Mariju Sibajevu (1869), Sauli Gaiļunaiti (1804) un Guodu Perminaiti (1762).

Širova komanda pēc starta reitinga ir piektā labākā no 63.vienībā, bet Bērziņas "Kaunas CC Margiris" ir pēdējo no 14 dāmu komandām. Tas mūsu sportistei Eiropas klubu kausa izcīņas debijas vieglus mačus gan nesola, jo visām konkurentēm pirmie numuri ir spēcīgi, un Kauņas komanda spēlēs bez maiņām.

Turnīra oficiālā mājaslapa: euroclubcup2016.com