Četriem izdodas nosargāt titulus, bet trīs jaunieši pirmo reizi kļūst par čempioniem

17.06.2022
Georgijs Germanovs par Latvijas čempionu kļuva septīto reizi. Foto - Diāna Matisone

Rīgā, Biznesa augstskolā "Turība" aizvadīts Latvijas čempionāts zēniem un meitenēm klasiskajā šahā vecuma grupās no U-8 līdz U-18. Piecu dienu intensīvās cīņās kopumā pie rūtotajiem galdiņiem sēdās 117 dalībnieki.

Par septiņkārtēju valsts čempionu kļuva Georgijs Germanovs (1750) U-14 vecuma grupā, kurā viņš ieguva 8 punktus no 9, septiņas partijas uzvarot un divas noslēdzot neizšķirti. Aiz viņa palika Marats Francs (1882) un Miķelis Vingris (1781) ar attiecīgi 7,5 un 6 punktiem.

Ceturtais tituls karjerā tika Agnesai Stepaniai Ter-Avetisjanai (2006). Viņa U-16 grupā uzvarēja visas savas sešas partijas. Sudrabs – Darjai Zubovai (1280), bronza – Emīlijai Apinei (1137).

Savas trešās zelta medaļas ieguva Anna Kazmerika (1657; U-18) un Aļona Tolmačeva (1102; U-10). Taču veids, kā tas notika, bija kardināli atšķirīgs. Kazmerikai bija tikai divas pretinieces, kuras viņa uzvarēja un pirmā visā turnīra tika kronēta par čempioni. Savukārt Tolmačeva pirms pēdējā kārtas bija otrā, jo turnīra gaitā bija piekāpusies tā brīža līderei Milānai Gaiļevskai (1048). Izšķirošajā partijā Tolmačeva savu pretinieci uzvarēja, bet Gaiļevska "neplānoti" zaudēja Jermakai, kas atradās desmitajā vietā. Rezultātā Tolmačevai zelts ar 8 punktiem, bet Gaiļevskai drāma un sudrabs ar 7,5 punktiem.

Par čempionu kļuva arī Aļonas brālis Romāns (1466) zēnu grupā U-12. Tās bija viens no aizraujošākajiem turnīriem, jo pa 7 punktiem ieguva pirmo trīs vietu ieguvēji. Vēl arī, vietu secībā, Reinis Valdats (1488) un Emīls Steiners (1601).

Vecāko zēnu grupā (U-18) pārliecinoši debitēja Emīls Jānis Mieriņš (2016). Viņam visas deviņas uzvaras un aizstāvēts pērn iegūtais čempiona tituls. Ar 6,5 punktiem aiz viņa finišēja Atis Frīdenšteins Brīdiņš (1704) un Kirills Bogdanovičs (1785).

Arī tikai uzvaras un nosargāts tituls Naomi Maklakovai (1488) U-12 vērtējumā. Otrā vieta Marijai Kuzņecovai (1783) – 8 punkti, trešā – Elzai Puķītei (1114) – 7.

8,5 punkti no 9 Sofjas Vasiļjevas (1676) bagāžā U-14 grupā meitenēm. Topošā olimpiete Melānija Luīze Jansone (1590) atpalika par punktu, bet Marija Krasiļņikova (1300) - par trim.

Ceturto medaļu pēc kārtas, un savu otro zeltu, izcīnīja Nikolajs Platonovs (1422). Šoreiz viņš bija labākais U-10 grupā ar 8 punktiem no 9. Jegoram Andrusevičam (1569) tikai par puspunktu mazāk, savukārt Daniels Beniosevs atpalika vēl par puspunktu.

Aizvadītajās sacensībās dzimuši trīs jauni Latvijas čempioni. Pirmo reizi zelta medaļa kaklā kāra Artjoms Zajakins (1596) U-16 grupā, kā arī Sergejs Fiļipovs (1382) un Adrija Lazdiņā U-8 vērtējumā.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, bet partijas – šeit.

Agnesai Stepaniai Ter-Avetisjanai ceturtais tituls karjerā. Foto - Diāna Matisone