Septiņi mūsējie sākuši cīņas pasaules jauniešu čempionātā U-8, U-10 un U-12 grupās

19.10.2016
Partijas tiek aizvadītas viesnīcā "Sheraton Batumi". Foto no sheratonbatumi.com.

Trešdien, 19.oktobrī, septiņi jaunie mūsu valsts šahisti Batumi (Gruzija) sākuši cīņas pasaules jauniešu čempionātā vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Līdz 30.oktobrim tiks aizvadītas 11 klasiskā šaha kārtas ar vienīgo brīvdienu otrdien, 25.oktobrī.

Latviju šajā sacensībās pārstāv Daniils Horobrijs, Emili Lele (U-12), Ivans Mjatežs, Agnesa Ter-Avetisjana (U-10) Gustavs Rupais, Iļja Testeļecs un Ieva Valeine (U-8).

No šī septītnieka pērn pasaules čempionātā startēja tikai Horobrijs un Valeine, vēl pie tam tajās pašās vecuma grupās, kurā šogad. Tas liek cerēt uz labāku sniegumu nekā pagājušajā gadā Grieķijā. Horobrija 5,5 punkti no 11 pērn bija labākais rādītājs starp zēniem, bet Valeines 5 punkti bija otrais labākais sniegums Latvijas meiteņu konkurencē.

Runājot par mērķiem šajā turnīrā, Latvijas delegācijas vadītājs, FIDE kategorijas treneris Jānis Valeinis ir reālists, uzskatot, ka mūsējiem svarīgi ir gūt šāda ranga starptautisku turnīru pieredzi, mēroties spēkiem ar jaunatnes šaha lielvalstu pārstāvjiem, un cerēt, ka kāds no mūsējiem "izšaus". Piecdesmit procenti punktu būtu normāls rezultāts, bet, lai būtu vairāk, jāsakrīt daudziem labvēlīgiem apstākļiem.

Šobrīd no Latvijas spēlētājiem visaugstākais starta reitings ir Daniilam Horobrijam (1850). Savā vecuma grupā mūsu valstī viņš ir pārliecinoši labākais, bet šajā čempionātā Horobrijs ir 67.vietā starp 137 vienaudžiem. Kopumā turnīrā Gruzijā piedalās 722 šahisti un šahistes no 66 valstīm.

Atgādināsim, ka pasaules čempionāts vecuma grupās U-14, U-16 un U-18 oktobra sākumā noslēdzās Hantimansijskā (Krievija). Tur augstāko vietu no mūsējiem ieņēma Margarita Parhomenko, ka ar 5,5 punktiem (no 11) U-18 vecuma grupā ierindojās 26.vietā.

Šajā gadsimtā Latvijas jauniešu šahā lielākais panākums tika gūts 2002.gadā, kad Laura Rogule Grieķijā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā līdz 14 gadiem.

Batumi čempionāta oficiālā mājaslapa: www.e2e4.ge.

Foto - Jānis Valeinis
Foto - Jānis Valeinis
Foto - Jānis Valeinis
Foto - Jānis Valeinis