Verners Putka: Pārsteigumus nesarūpējām, taču arī neizgāzāmies

08.10.2016

Aizvadītajā pasaules jauniešu čempionātā vecuma grupās no 14 līdz 18 gadiem Latviju pārstāvēja seši spēlētāji, no kuriem labākā bija 26.vieta. Uz ilgo un tālo turnīru atskatā delegācijas vadītājs un treneris Verners Putka.

"Latvijas jaunie šahisti atgriezušies mājup. Aiz muguras vairāk nekā divas nedēļas svešumā un 65 partijas pie šaha galdiņiem. Mūsu spēlētāji ieradās divas dienas pirms spēļu sākšanās, aklimatizējās, pierada pie divu stundu laika starpības, stiprinājās no zviedru galda, izmantoja labu interneta pieslēgumu, kas šādās sacensībās ir retums, uzvilka Latvijas izlases krekliņus, kurus bija sagādājis Iļjas Semjonova tēvs un centās parādīt to labāko.

Grupā līdz 14 gadiem Iļjam bija 17 starta reitings un sākums 3 no 3 to apliecināja. Kurš varēja paredzēt, ka nākošajās 8 partijās viņš uzvarēs tikai vienu reizi, zaudēs 62 reitinga punktus un  sapratīs, ka jauniešu pasaules un arī Eiropas čempionātos notiek tāda sišanās par katru punktu kurai līdzīgas nav.

Meitenēm līdz 14 gadiem Anastasija Parhomenko spēlēt sāka turnīra otrajā pusē – pēc plusiņa saņemšanas un kopumā pat pacēla savu reitingu. Šajā grupā visnegaidītākā bija turnīra 1 numura J.Soloženkinas izstāšanās pēc 9. kārtas.

Klāvs Stabulnieks (Open 16) ne bez piedzīvojumiem bija savācis 5,5 no 9, taču turnīrā bija 11. kārtas un 2 zaudējumi beigās pārvērta viņa startu no lieliska uz viduvēju. Turnīra interesantāko rezultātu uzrādīja lietuvietis Pauļus Pultinevicius – 7 uzvaras pret dažādu valstu šahistiem un 4 zaudējumi pret... četriem Irānas šahistiem.

Elizabete Limanovskai M-16 pietrūka veiksmes un ar cīņassparu vien nepietika. Tiesa, zaudējumi nav tik lieli – tikai mīnus 9 punkti.

Margarita Parhomenko M-18 izcīnīja 26. - augstāko vietu no Latvijas šahistiem un kas zin cik augsta tā būtu bijusi, ja piesardzīgas spēles vietā tiktu pieņemti agresīvāki lēmumi.

Oļegs Petrovskis O-18 sāka smagi – pirmo uzvaru svinēja tikai 5.kārtā un otro – desmtajā, taču ar neizšķirtiem pietika, lai noturētos sava reitinga robežās. Viņa grupā bija lielākā reitinga pielikšana visā turnīrā – vietnamietis Nguyen Hoang Ducar rezultātu 5,5 no 11 iespēja +184 punktus.

Kopumā nostartējām paredzami – pārsteigumus nesarūpējām, taču arī neizgāzāmies."