Latvijas šahistiem labas sekmes Puhajarvē

01.12.2021
Principiālas cīņas galotni aizvada Pauļus Pultināvičs un Arturs Neikšāns. Starp skatītājiem arī Ilmārs Krūms, Āris Ozoliņš un Jurijs Agafonovs. Foto no facebook.com.

Nedēļas nogalē Puhajarvē (Igaunija) aizritēja jau 21. starptautiskais handikapa turnīrs, kurā piedalījās 38 šahisti no Krievijas, Lietuvas, Vācijas, Igaunijas, Zviedrijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas. Mūsu valsti pārstāvēja četri dalībnieki.

Spēlētāji trijās dienās aizvadīja viena apļa sacensības, tātad kopā 37 (!) partijas. Atkarībā no reitinga, visi dalībnieki bija sadalīti piecās grupās. Jo augstāks reitings, jo mazāks apdomas laiks attiecībā pret pretinieku, kuram reitings ir zemāks.

Pazīstamā organizatora Urmas Randmā rīkotajā turnīrā pie galdiņiem sēdās daudz titulētu un speciāli uzaicināti spēlētāju: deviņi lielmeistari, pieci starptautiskie meistari, viena lielmeistare, divi FIDE meistari un viena sieviešu FIDE meistare.

Pirmo reizi šajās sacensībā piedalījās mūsu lielmeistars Arturs Neikšāns (2555), kurš ar 31 punktu ieņēma augsto ceturto vietu. Par uzvarētāju savā debija reizē kļuva pazīstamais Krievijas lielmeistars Aleksandrs Morozevičš (2651) – 34 punkti. Otro un trešo pozīcija ieņēma attiecīgi lietuvietis GM Pauļus Pultināvičs (2536) un Latvijas šahs skolas audzēknis, Vāciju pārstāvošais GM Daniels Frīdmans (2542).

Reitinga grupā D pirmo vietu ar 19 punktiem ieguva FM Āris Ozoliņš (2004), kurš Puhajarvē spēlēja nu jau 18.reizi, bet otrais šajā vērtējumā bija Ilmārs Krūms (1931) – 16,5 punkti. Jurija Agafonova (1938) kontā 18 punkti.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com

Atgādināsim, ka iepriekšējā "Pühajärve handicap maleturniir" otro vietu ieguva lielmeistars Ņikita Meškovs, bet vēl gan iepriekš viņš ķļuva par uzvarētāju.

Turnīra uzvarētāja balvu saņem Aleksandrs Morozevičs. Foto no facebook.com.
Speciālbalva tiek Ārim Ozoliņam. Foto no facebook.com.
Pie galdiņa – Ilmārs Krūms. Partiju vēro Jurijs Agafonovs. Foto no facebook.com.
Cīņu aizvada Arturs Neikšāns. Foto no facebook.com.