"Grand Swiss" turnīrā uzvar Firoudža, Rogulei 34.vieta, Neikšānam – 92.

07.11.2021
Foto no flickr.com/photos/fide (Mark Livshitz, Anna Shtourman)

"Sajūtas ir lieliskas, tas bija ļoti garš turnīrs. Šahs priekš manis ir spēle, kuru es nekad nepametīšu. Šahs ir ļoti jauka spēle," pēcspēles intervijā teica Franciju pārstāvošais Alireza Firoudža (attēlā), kuram pietika ar neizšķirtu pēdējā partijā, lai nodrošinātu uzvaru Rīgā notikošajā "FIDE Chess.com Grand Swiss" turnīrā.

Līdz ar uzvaru Francijas lielmeistars ir kvalificējies 2022. gadā plānotajā kandidātu turnīrā, kura uzvarētājs tiksies ar pasaules šaha čempionu mačā par planētas stiprākā šahista titulu. Kā otrs spēlētājs kandidātu turnīram kvalificējās šī brīža pasaules vicečempions Fabiano Karuana no ASV.

Sieviešu turnīrā uzvarētāja tika noskaidrota jau sestdien, jo vienu kārtu pirms turnīra beigām Ķīnas šahiste Lei Tingjie, nospēlējot neizšķriti pret Mariju Muzičuku (Ukraina), nodrošinot pirmo vietu.

Latviju abos turnīros pārstāvēja pieci spēlētāji. Vislabāko rezultātu izdevās sasniegt Laurai Rogulei, kura sieviešu turnīrā izcīnija 5 punktus, bet vīriešiem Arturs Neikšāns un Ņikita Meškovs finišēja ar 4 punktiem.

Atklātajā turnīrā piedalījās 108 šahisti un sieviešu turnīrā 50, kopā spēlētājiem pārstāvot 42 valstis. Kopējais turnīru balvu fonds ir 550 000 ASV dolāri, no kuriem pirmās vietas ieguvējs atklātajā turnīrā saņēma 70 000, un sieviešu turnīra uzvarētāja 20 000 ASV dolāru.

Pirmdien šahisti vēl izspēlēs blica turnīru, izspēlējot 18. kārtas. Esošajiem Latvijas pārstāvjiem pievienosies arī lielmeistars Igors Kovaļenko. Blica turnīrs "Lindores Abbey" veltīts Mihaila Tāla 85. dzimšanas dienai. Blica turnīra kopējais balvu fonds ir 60 000 ASV dolāru, no kuriem 10 000 saņems pirmās vietas ieguvējs.

Atvērtā turnīra rezultāti
1. Firouzja Alireza (FRA) 8 punkti
2. Caruana Fabiano (USA) 7,5 punkti
3. Oparin Grigoriy (RUS) 7,5 punkti
8. Shirov Alexei (ESP) 7 punkti
92. Neikšāns Arturs (LAT) 4 punkti
103. Meškovs Ņikita (LAT) 4 punkti
104. Miezis Normunds (LAT) 3,5 punkti

Sieviešu turnīra rezultāti
1. Lei Tingjie (CHN) 9 punkti
2. Paehtz Elisabeth (GER) 7,5 punkti
3. Zhu Jiner (CHN) 7,5 punkti
34. Rogule Laura (LAT) 5 punkti
48. Golsta Madara (LAT) 2,5 punkti

Oficiālā turnīra mājaslapa: https://grandswiss.fide.com/

Andris Tihomirovs