Rogulei neizšķirts "Grand Swiss" šaha turnīra piektajā kārtā

01.11.2021
Foto no flickr.com/photos/fide (Mark Livshitz, Anna Shtourman)

Latvijas šahiste Laura Rogule svētdien cīnījās neizšķirti Rīgā notiekošā Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) turnīra "Grand Swiss" piektajā kārtā, kamēr pārējie pašmāju spēlētāji piedzīvoja zaudējumus, ziņo aģentūra LETA.

Sieviešu turnīrā Rogule (reitings 2289), spēlējot ar baltajām figūrām, cīnījās neizšķirti ar Krievijas šahisti Leju Garifulļinu. Pēc 53 gājieniem šahistes vienojās par neizšķirtu.

Madara Golsta (2003), kura sākotnēji bija pieteikusies kā brīvprātīgā un par dalību turnīrā uzzināja tikai sacensību priekšvakarā, pēc 36 gājieniem piekāpās indietei Divjai Dešmuhai (2305). Golsta spēlēja ar baltajām figūrām.

Atvērtajā turnīrā Artūrs Neikšāns (2570) pēc 56 gājieniem zaudēja vācietim Matīasam Blūbaumam (2640), Normunds Miezis (2467) 39 gājienos atzina armēņa Haika Mikaeli Martirosjana (2624) pārākumu, bet Ņikita Meškovs (2550) 61.gājienā piekāpās Uzbekistānas šahistam Šamsidinam Vahidovam (2521). Neikšāns un Miezis spēlēja ar baltajām figūrām, bet Meškovs – ar melnajām.

Pēc piecām kārtām sieviešu turnīrā 28.vietu ar divarpus punktiem ieņem Rogule, bet Golsta ar puspunktu ir 49.vietā 50 šahistu konkurencē.

Ar četriem punktiem vadībā ir Gruzijas šahiste Nino Baciašvili, bet vēl tikpat punktu ir tuvākajām četrām sekotājām.

"Open" grupā Neikšāns ar diviem punktiem atkāpies uz 67.vietu, bet vienu punktu izcīnījušie Miezis un Meškovs ieņem attiecīgi 103. un 106.vietu 108 dalībnieku konkurencē.

Vadībā ar četriem punktiem joprojām ir 18 gadus vecais irāņu izcelsmes franču šahists Alireza Firuzdža. Tikpat punktu ir Krievijas pārstāvim Jevgeņijam Naeram un Spāniju pārstāvošajam rīdziniekam Aleksejam Širovam.

FIDE "Grand Swiss" turnīri līdz 7.novembrim norisināsies kultūrtelpā "Hanzas perons". Paralēli tiek aizvadīti divi turnīri – "Open" sacensības un sieviešu turnīrs, kuros kopā piedalās 158 šahisti no 42 valstīm.

Latviju pārstāv pieci spēlētāji – Artūrs Neikšāns, Ņikita Meškovs, Normunds Miezis, Laura Rogule un Madara Golsta.

Covid–19 ierobežojumu dēļ sacensības norisinās bez skatītāju klātbūtnes. Spēlētājiem, kas ieradušies Rīgā, atļauts apmeklēt tikai turnīra norises vietu un viesnīcu.

Spēles sākas plkst.14, katram spēlētājam partijai atvēlot aptuveni trīs stundas, tādējādi viena partija var ilgt aptuveni sešas stundas. Visas partijas ir iespējams skatīties tiešsaistē "Chess.com" mājaslapā.

Turnīrā piedalās pasaules ranga otrais numurs Fabiāno Karuana no ASV, Levons Aronjans no Armēnijas, kurš rangā ir piektais, un citi spēcīgi šahisti.

Turnīra balvu fonds ir 550 000 ASV dolāru (472 000 eiro), no kuriem pirmās vietas ieguvējs saņems 70 000 dolāru, bet 125 000 dolāru (107 747 eiro) no kopējā balvu fonda tiks sieviešu turnīra dalībniecēm.