Putka: "Atklāšana – viena no labākajām, ko esmu redzējis"

22.09.2016

Ar krāšņu atklāšanu trešdien, 21.septembrī, un pirmās kārtas partijām ceturtdien Hantimansijskā (Krievija) pasaules čempionāts šahā jauniešiem trijās vecuma grupās – U-14, U-16 un U-18. Sacensības ilgs līdz 4.oktobrim un tajās tiks aizvadītas 11 kārtas.

Komandā iekļauti seši šahisti un delegācijas vadītājs, treneris FM Verners Putka. U-14 grupā spēlēs Iļja Semjonovs (2245) un Anastasija Parhomenko (1506), U-16 Klāvs Stabulnieks (2069) un Elizabete Limanovska (1870), savukārt U-18 – Oļegs Petrovskis (2159) un Margarita Parhomenko (1940).

Pirmajos iespaidos par čempionātu Hantimansijskā dalās delegācijas vadītājs un treneris Verners Putka: "Turpceļš Rīga – Maskava –Hantimansijska mums aizņēma stundas trīspadsmit ar lielāko sēdēšanu Vnukovas lidostā (7 stundas), kur kafejnīcā norisinājās mūsu komandmači 2 pret 2. Sadalījāmies trīs komandās: Klāvs un Margarita, es un Anastasija, Oļegs un Elizabete. Spēlējām šahu, gajienus izdarot pārmaiņus, uz izlidošanu. Vēl viens komandas dalībnieks Iļja, kas līdz Maskavai devās ar autobusu, un Hantimansijskā nokļuva ar citu reisu. Tad lidmašīna un 20.septembrī trijos pēc Latvijas laika, bet piecos no rīta pēc Hantimansijskas laika, esam pilsētā. Mūs sagaida, nogādā viesnīcā un liekamies gulēt. Viesnīca "Olimpijskaja" atrodas pilsētas nomalē, taču attālumi līdz centram nav ļoti lieli. Beidzot ir normāls internets un arī pieklājīgs zviedru galds. Ja negribas iet kājām, var ņemt taksi, brauciens maksā 120 rubļi (1,70 eiro). Ir arī mikriņi un autobusi. Līdz spēļu vietai – tenisa centram – ar kājām 30 minūtes, bet pirmajās divās dienās tur vel nekas nenotiek. Vakardien pabijām muzejā, aplūkojām  labi saglabājušos mamutu, šamaņu piederumus un citus brīnumus. Vakarā bija atklāšana, viena no labākajām, ko esmu redzējis tādos čempionātos un 1 naktī, beidzot, izloze. Spēļu sākums 15 pēc vietējā laika.

Jau rakstījām, ka lielas cerības netiek lolotas. Kā uzskata Putka, ja spēlētājiem izdosies savākt vairāk nekā 50 procentus punktu, tas būs labs rezultāts, jo konkurence ir ļoti sīva. Pērn labākā no Latvijas bija Madara Golsta, kura U-12 grupā ieņēma 52.vietu. 2014.gadā 27.pozīcijā U-16 palika Margarita Parhomenko, 2013.gadā Madara Golsta ierindojās 23.vietā U-10 grupā.

Šajā gadsimtā Latvijas jauniešu šahā lielākais panākums tika gūts 2002.gadā, kad Laura Rogule Grieķijā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā līdz 14.gadiem.

Turnīra oficiālā mājaslapa: wy2016.fide.com
Dalībnieki un ieņemtās vietas šeit.

Sadalītā čempionāta jaunākās vecuma grupas secentīsies Batumi (Gruzija) no 18. līdz 31.oktobrim.