No Zemgales finālā tiek Jankovskis, Kretainis un Bļinovs

28.03.2016

Jelgavā Lieldienu brīvdienās cīnieties par vietām uz Latvijas vīriešu 2016.gada čempionāta finālu un pusfinālu bija sabraukuši 30 šaha entuziasti no Zemgales, kā arī no Rīgas, Ķeguma, Ķekavas un pat Kuldīgas. Turnīra favorītu vidū NM Kristaps Kretainis un Guntis Jankovskis, informē viens no organizatoriem Kārlis Daģis.

Pirmās kārtas noritēja bez lieliem pārsteigumiem, un jau 3.kārtā tikās turnīra galvenie favorīti, kuri vienojās par neizšķirtu. Pēc pirmās dienas turnīra augšgalā bija Kristaps Kretainis un Guntis Jankovskis ar 3,5 punktiem, aiz kuriem ar 0,5 mazāk sekoja Artūrs Feldmanis un Artjoms Bļinovs.
5.kārtā uzvaras guva MK M.Liepiņš, M.Avotiņš, R.Bekasovs, kuri pietuvojās līderiem un turpināja cīņu par trešo ceļazīmi uz finālu. Pēdējās kārtās noritēja saspringtas partijas un cīņā par labāko sešinieku (garantētu vietu pusfinālā) iesaistās 13 spēlētāji.

Pēdējā kārtā pie pirmajiem galdiņiem tika fiksēts neizšķirts, ļaujot G. Jankovskim pēc papildrādītājiem apsteigt K. Kretaini un izcīnīt Zemgales reģionālās atlases kausu. Trešo ceļazīmi uz finālu un bronzas medaļu pēdējā kārtā ieguva jelgavnieks A. Bļinovs, kas neizšķirtā galotnē pie trešā galdiņa prata uzvarēt jaunieti M. E. Miķelsonu. Tiesības spēlēt pusfinālā izcīnīja 4.–6.vietas ieguvēji A. Maigonis, R. Bekasovs (labākais jaunietis) un M. Liepiņš (labākais seniors).

Kā uzsver Kārlis Daģis, turnīra organizatori vēlas izteikt pateicību par dalībnieku lielo atsaucību!

Visi rezultāti, dalībnieki un vietas apskatāmas šeit.