Latvijas čempionāta pusfinālā pārliecinoši uzvar Rihards Bekasovs

29.05.2021

Interneta šaha platformā Lichess.org aizvadīts Latvijas vīriešu čempionāta pusfināls. Tajā piedalījās 23 dalībnieki, kas deviņu kārtu turnīrā cīnījās par desmit ceļazīmēm uz finālu.

Par uzvarētāju pārliecinoši kļuva viens no favorītiem Rihards Bekasovs (FIDE klasiskā šaha reitings – 2140). Viņš ieguva 7,5 punktu no 9, nezaudēdams nevienu partiju. Tuvākos sekotājus Bekasovam izdevās apsteigt par 1,5 punktu. Aiz viņa ar 6 punktiem palika (vietu secībā) Kristaps Kretainis (2192), Vitauts Boreišis (1930) un Atis Frīdenšteins-Brīdiņš (1610).

Desmit labāko vīriešu skaitā vēl iekļuva Ēriks Mieriņš (2191), Dmitrijs Pogrebnojs (1993), Pāvels Sokolovskis (1586), Arsēnijs Savičevs (1689) – pa 5,5 punktiem, Anatolijs Aļipovs (1796) – 5 un Edgars Ungurs (2154) – 4,5.

Partijas apskatāmas lichess.org, bet visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas chess-results.com.

Turnīra balvu fonds bija 220 eiro, no kuriem labāko trijniekam tika attiecīgi 80, 60 un 50 eiro. Savukārt speciālbalvu (30 eiro) par saturisku un interesantu spēli žūrija piešķīra Pāvelam Sokolovskim (1586), kurš bija labākais arī no U-14 vecuma grupas zēniem.

Jāatzīmē arī WFM Renātes Vidruskas (2000) sniegums, kura ar 5,5 punktiem kopējā vērtējumā ieņēma devīto vietu.

Kā jau esam iepriekš informējuši, šobrīd vēl nav zināms, kad notiks fināli gan vīriešiem, gan sievietēm. Tas ir atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, jo Latvijas Šaha federācija vēlas abus šos turnīrus aizvadīt klātienē. Kad tas būs atļauts, tad arī tiks pieņemts lēmums par konkrētiem datumiem.

Atgādināsim, ka pērn par Latvijas čempioniem kļuva Zigurds Lanka un Laura Rogule.