Kausu iegūst Petrovskis, bet Reiznieci-Ozolu uz maču aicina Svešņikovs

17.09.2016

Kuldīgā sestdien aizvadīta lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 11.kausa izcīņa, kas reizē bija arī Kuldīgas novada Sporta skolas 52.ceļojošā komandu kausa izcīņa. Ātrā šaha šacensības ar balvu fondu 580 eiro pulcēja gandrīz visus labākos Latvijas jaunos spēlētajus.

60 dalībnieku konkurencē labākais ar 6 punktiem no 7 iespējamajiem bija Oļegs Petrovskis (U-18; 2046), kuram pienācās galvenā balva 150 eiro. Tika apbalvotas labākās piecas vietas, un aiz Petrovska palika Rihards Bekasovs (U-14; 2041), Aleksandrs Jazdanovs (U-14; 1963), Pāvels Lindermans (U-16; 1887) – visiem pa 5,5 punktiem, un galvenais reitingfavorīts Dmitrijs Tokranovs (U-18; 2260) – 5 punkti.

Labākās meitenes balvu saņēma Madara Golsta (1724), otrā un trešā šajā kategorijā bija Elizabete Limanovska (1897) un Margarita Parhomenko (1792). Solīdākās spēlētājas tituls tika Ramonai Golstai (1600).

Šajā turnīrā noteikta arī īpaša (100 eiro) balva čempiona trenerim. Tā šoreiz tika diviem – Igoram Sokovičam un Arturam Neikšānam. Savukārt 30 eiro kā labākās partijas autoram pienācās Miķelim-Emilim Miķelsonam (1619). Par to kā viņš ar melnajām figūrām prata apspēlēt Elizabeti Limanovsku.

Komandu vērtējuma dominēja Rīgas Šaha skola (RŠS). Pirmās trīs vietas ieņēma RŠS 2, RŠS 1 un RŠS Tārps Anatolijs.

Kā atzina viens no turnīra rīkotājiem Gunārs Gertners, šogad turnīrs pulcēja divreiz vairāk dalībnieku nekā pērn. Tas skaidrojams ar apstākli, ka iepriekš daudzi jaunie šahisti šajā laikā spēlēja Rīgas čempionātā. Tas šogad sāksies 22.septembrī.

Visi turnīra dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Kā allaž, sacensības ar savu klātbūtni pagodināja arī lielmeistare Dana Reizniece-Ozola, kura līdz šim nav izlaidusi nevienu no šiem turnīriem, kas nosaukti viņas vārdā. Reizniece-Ozola sāka atbalstīt šo kausa izcīņu, lai jaunajiem šahistiem būtu vairāk iespēju spēlēt un gūt pieredzi. Kad viņa bija pusaudžu vecumā, turnīru bija vairāk, un piedalīties sacensībās ir ļoti svarīgi.

Kaut arī lielmeistare Dana Reizniece-Ozola tikko kā atgriezusies no olimpiādes Baku, par šahu aizmirst nav iespējams. Priekšā viņai cīņas Vācijas komandu čempionātā un decembrī viņu uz maču uzaicinājis lielmestars Jevgēņijs Svešņikovs (Krievija). Nākamā gada Eiropas čempionātā sievietēm arī viņa, protams, piedalīsies.