Jaunie spēlētāji godam cīnās ar Karpova Šaha skolas komandu

21.03.2021

Svētdien, 21.martā, platformā Lichess.org notika draudzības mačs starp Rīgas Šaha skolas audzēkņu komandu un Karpova Šaha skolas vienību no Maskavas. Katrā komandā bija pa 35 spēlētājiem, kas dzimuši 2005.gadā (U-16) un jaunāki.

Laika kontrole bija 5 minūtes partijai plus 3 sekundes par gājienu. Draudzības mačs pēc arēnas principa ilga 90 minūtes. Maskavieši uzvarēja ar 235:197.

No visiem abu vienību dalībniekiem visražīgākais bija mūsu Kirills Bogdanovičs, kurš ieguva 22 punktus.Maksimam Aminovam 18, bet Artjomam Zajakinam 17 punkti. No meitenēm labākās bija Naomi Maklakova un Melānija Luīze Jansone – pa 10.

No Latvijas puses turnīra organizatore bija Rīgas Šaha skolas trenere Nellija Maklakova. Viņa atklāja, šis pieredzes gūšanai vērtīgais mačs bija maskaviešu iniciatīva, kurai mūsu šaha skola labprāt piekritusi. Rīgas Šaha skolai aizvadītais bija pirmais šāds pasākums, savukārt Karpova Šaha skolai pieredze ir krietni lielāka – jau deviņi mači.

Taču ar to viss nebeigsies. Maklakova jau ir vienojusies, ka līdzīgā formātā jau 27.martā notiks draudzības spēle ar Starptautisko šaha akadēmiju "Interchess", kas bāzējas Čehijā.

Par aizvadītā mača gaidu vēstīts feisbuklā, "Šahs ir modē" lapā: "Sākumā vadībā izvirzījās Lavijas jauniešu komanda, tad vēlāk rezultāti mijās, tomēr vienubrīd kā Krievijas jaunie šahisti iesāka pārsvaru, tā noturēja to līdz mača beigām. Rīgas šaha skolas audzēkņiem šis bija pirmais starptautiskais izaicinājums tik kuplā sastāvā, un līdz ar to arī ļoti interesants piedzīvojums agrā svētdienas rītā.

Mūsējie malači, ļoti disciplinēti laikus ieradās uz maču, neskatoties pat uz to, ka Latvijā ir skolēnu brīvlaiks un jebkuram mūsu skolēnam ikdienas režīms ir nojucis.

Karpova Šaha skolai šis bija devītais tais starptautiskais komandu šaha mačs un kā atzina viņu treneris Viktors Komļakovs, bērni jau roku ir iespēlējuši un azarts ir lielāks nekā iespējams mūsu jauniešiem. Tāpat arī viņu treneris teica, ka jauno šahistu resursi ir lieli, rezervē vēl vismaz 70 jauniešu!"

Rezultāti apskatāmi: lichess.org/tournament/X0CFBiEF

Mūsu komandas sastāvs pieejams šeit.