Pasaules čempionāta atlasē labākā no mūsējiem – Ter-Avetisjana

10.12.2020
Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana.

Šaha platformā tornelo.com noslēdzies pirmā pasaules rapida čempionāta jauniešiem un kadetiem internetā Eiropas atlases posms. Kopā ar mūsējiem tajā startēja 571 dalībnieks no 46 kontinenta federācijām. Latvijas šahistiem finālam neizdevās kvalificēties.

Piecās vecuma grupās (no U-10 līdz U-18) zēniem un meitenēm dalībnieki aizvadīja septiņas kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes plus 3 sekundes par gājienu katram. Trīs labākie no katras grupas kvalificējās finālam.

Latviju pārstāvēja 11 šahisti – sešas meitenes un pieci zēni. Gan visaugstāko vietu, gan lielāko punktu summu izdevās iegūt Agnesai Stepanijai Ter-Avetisjanai, kura meiteņu U-14 grupā ar 4,5 punktiem ieņēma 14.vietu. Vietu ziņā tuvu viņai bija vēl četras mūsējās. 16.vietu ar 4 punktiem ieņēma Marija Kuzņecova (U-10) un Madara Golsta (U-18), bet 17.vieta ar tikpat daudz punktiem tika Naomi Maklakovai (U-10) un Sofja Vasiļjeva (U-12). Annai Kazmerikai (U-16) 2,5 punkti un 41.pozīcija.

Zēniem vienīgi Reinis Valdats (U-10) spēja izcīnīt vairāk nekā pusi no punktiem. Ar 4 viņš ieņēma 24.vietu. Miķelim Vingrim (U-12) 3 punkti un 43.vieta. 2,5 punkti Aleksandram Jazdanovam deva 46.vietu U-18 grupā, bet Jevgēņijam Spriņģim – 50.vietu U-14 grupā. Visbeidzot Kirills Bogdanovičs U-16 grupā ar 1,5 punktiem ierindojās 58.pozīcijā.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Pasaules čempionāts noslēgsies ar izslēgšanas spēlēm 19.–22.decembrī.