Noslēgušies ikgadējie Siguldas rapida un blica turnīri

05.10.2020

Sestdien un svētdien Siguldā norisinājās 9. Siguldas čempionāts ātrajā šahā un Mildas Laubertes piemiņas ātrspēles turnīrs, informē turnīru direktors Visvaldis Gercāns.

Sacensību plānošanas laiks nebija vienkāršs. Jau vairākus mēnešus pirms sacensībām bija skaidrs, ka neieradīsies regulārie turnīra viesi no Baltkrievijas un Krievijas. Pirms pāris nedēļām no dalības atteicās arī Igaunijas un Lietuvas šahisti sakarā ar vajadzību ierasties Latvijā 10 dienas pirms sacensībām.

Rezultātā Siguldas čempionātā piedalījās 96 dalībnieki, kas pārstāvēja četras valstis, taču Polijas, Dānijas un Francijas spēlētāji ietilpa Latvijā pastāvīgi dzīvojošo lokā. Sacensību rīkotāji bija izstrādājuši instrukciju par piesardzības pasākumiem "Covid-19" vīrusa izplatīšanās situācijā, kā arī spēlētājiem ieteica jaunu sasveicināšanās veidu partijas sākumā – paņemot rokās karaļu figūras un tās saklauvējot vienu ar otru.

Turnīra noslēgumā 1. vietu izcīnīja reitingfavorīts lielmeistars Arturs Neikšāns ar 10 punktiem no 11 iespējamiem. Otrā vieta nacionālajam meistaram Denisam Nikolajevam (9 punkti) un trešā vieta lielmeistaram Tomam Kantānam (8,5 punkti).

Tika noskaidroti arī trīs labākie siguldiešu konkurencē – pirmais Visvaldis Gercāns (6 punkti), otrais Ivars Jēkabsons (5,5 p.) un trešais Valdis Jansons (5 p.). Siguldas čempionāts tradicionāli atšķiras ar kuplu balvu skaitu – tika piešķirtas 14 reitingbalvas, un balvas kopumā saņēma vairāk nekā 30 dalībnieki.

Visu laiku slavenākās latviešu šahistes Mildas Laubertes piemiņas ātrspēles turnīrs Siguldā noritēja ceturto reizi. Turnīrā spēlēja 59 dalībnieki. Pēc nospēlētām 9 kārtām pirmo vietu ar 8,5 punktiem ieguva Toms Kantāns, otrais Dmitrijs Tokranovs (7 p.) un trešais Matīss Mustaps (7 p.). Sacensību speciālbalvu labākajai šahistei ieguva Renāte Vidruska (6,5 p.).

Sacensību laikā dalībnieki varēja iesniegt rakstiskus priekšlikumus turnīru norises uzlabošanai. Rīkotāji tos iespēju robežās ņems vērā nākamā, Siguldas 10. jubilejas čempionāta sagatavošanā.

Siguldas čempionātu un M.Laubertes piemiņas turnīru atbalstīja Siguldas novada pašvaldība, Siguldas pilsētas vidusskola, zemnieku saimniecība "Pīlādži", Karšu izdevniecība Jāņa sēta un Eiroparlamenta deputātes Sandra Kalnietes birojs.

Visi balvu saņēmēji: Siguldas čempionāts, Laubertes piemiņas turnīrs
Rezultāti: Siguldas čempionāts, Laubertes piemiņas turnīrs