Svešņikovs un Krauze kļūst par pirmajiem Latvijas čempioniem "Dice Chess"

25.09.2020

2016.gada Latvijas čempions klasiskajā šahā, starptautiskais meistars Vladimirs Svešņikovs kļuvis par vēsturē pirmo Latvijas čempionu "Dice Chess" jeb metamo kauliņu šahā. Dāmām pirmais tituls tika Andai Krauzei.

Latvijā pirmais "Dice Chess" čempionāts izvērtās par visai iespaidīgu pasākumu gan dalībnieku skaita ziņā, gan spēles intrigas un aizrautības dēļ. Arī balvu fonds pirmajam šādam turnīram bija vērā ņēmams – 1300 eiro, informē portāls dice

Uz sacensībām Jūrmalas viesnīcā "Hotel Jūrmala Spa" ieradās 92 interesenti no trijām valstīm. Bez Latvijas bija arī viesi no Polijas un Indijas. Dalībnieku sastāvu varētu apskaust ne viens vien klasiskā šaha turnīrs. Bija gan šaha lielmeistars Toms Kantāns, gan starptautiskie meistari Vladimirs Svešņikovs un Rolands Bērziņš, gan FIDE meistari Matīss Mustaps, Valdis Troņenkovs un Iļja Semjonovs, kā arī sieviešu starptautiskā meistare Anna Kantāne no Polijas. Ja nebūtu metamo kauliņu, tad šīs sacensības no normāla šaha turnīrs atšķirt nevarētu.

Lai noskaidrotu pirmo čempionu, kopumā tika aizvadītas 12 dubultās kārtas (divas ar katru pretinieku) jeb 24 partijas. Apdomas laiks bija 5 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu katram dalībniekam.

Kad tika nospēlētas divas trešdaļas no sešu stundu garā turnīra, veiksme un meistarība par līderi bija izraudzījusi Ivo Saksi, kura kontā vienbrīd bija 14 punkti no 17 iespējamajiem. Tomēr atlikušo čempionāta daļu viņam tik sekmīgi neizdevās aizvadīt. Sekoja četri zaudējumi pēc kārtas, kas atmeta viņu no titula pretendentu pulka.

Toties varens finišs padevās "Dice Chess" federācijas prezidentam un sacensību organizatoram Vladimiram Svešņikovam – 9 uzvaras 10 pēdējās partijās. Summā 19 punkti no 24, kas bija vairāk nekā pietiekami, lai kļūtu par par vēsturē pirmo šī sporta veida Latvijas čempionu, jo tuvākais sekotājs Artis Alainis ieguva 17 punktus, bet trešās vietas ieguvēja Maksima Golubovska kontā bija 16 punkti. Tikpat cik Saksim, kas palika ceturtais, un Emīlam Taboram, kuram piektā pozīcija. Aiz viņiem ar 15 punktiem turnīru beidza septiņi spēlētāji, bet labāki papildrādītāji, un līdz ar to vieta olimpiskajā sešiniekā, bija indietim Kumaram Surja.

Par pirmo "Dice Chess" Latvijas sieviešu čempioni kļuva Anda Krauze. Daiļa dzimuma vērtējumā aiz viņas palika Marija Kuzņecova un Anna Kantāne.

Jauniešu balvas (vietu secībā) saņēma Iļja Semjonovs, Kirills Bogdanovičs, Edmunds Vanags un Anastasija Parhomenko, labākais seniors bija Uldis Melderis. Kā jaunākie dalībnieki tika sumināti Luiss Kantāns (5 gadi) un Valērija Ločmele (10).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Vairāk info: dicechess.net

Jainais Latvijas čempions Vladimirs Svešņikovs.
Turnīra organizators Vladimirs Svešņikovs un sieviešu titula īpašniece Anda Krauze.
Labākais no junioriem bija Iļja Semjonovs (centrā)