Maltā noslēdzies pirmais klasiskās laika kontroles šaha turnīrs

20.07.2020

Svētdien, 19.jūlijā, noslēdzās Rēzeknes novada atklātais 2020.gada šaha čempionāts ar reitingu līdz 1600. Pirmais klasikas turnīrs Maltā sapulcēja 27 dalībniekus no Rīgas, Daugavpils, Baldones, Rēzeknes pilsētas un novada.

Trīs dienu cīņas aizritēja ar laika kontroli 30 minūtes katram līdz partijas beigām plus 30 sekundes par katru gājienu. Trešdaļai jauniešu bija iespēja uzlabot savu FIDE standarta reitingu, pārējiem to iegūt pirmo reizi, bet dažiem pacelt savu sporta klasi.

Par čempioni ar 6 punktiem kļuva jauna daugavpiliete Sofja Vasiļjeva (“Daugava Chess”). Vicečempiones godā ar 5 punktiem Jekaterina Smirnova (Rēzeknes BJSS), kura tikai pēc papildus rādītājiem apsteidza Timofeju Macuku (“Daugava Chess”) – viņam trešā vieta kopvērtējumā, Jegoru Andruseviču (“Daugava Chess”) – viņam kauss par I vietu Z-18 kategorijā, un Lauri Lazovski (Rēzeknes BJSS) – II vieta Z-18. Trešais labākais rezultāts zēniem grupā līdz 18 gadiem Aleksejam Adamovičam (Rīgas šaha skola) – 4,5 punkti. Vēl speciālbalva kā labākajam Rēzeknes BJSS pārstāvim tika Edvardam Gaidim (4 punkti). Jāatzīmē L.Lazovskis, kurš ne tikai palielināja savu reitingu par 89 punktiem, bet arī izpildīja pirmo normu uz 1.sporta klasi.

Labākais meiteņu rezultāts – Laumai Mieriņai (Rīgas šaha skola), otrā vieta šajā kategorijā Žanetei Klušai (Rēzeknes BJSS). Abām meitenēm pa 4 punktiem. Par puspunktu mazāk maltietei Kristīnei Gruznovai (Rēzeknes novada sporta skola) un treša vieta meiteņu vērtējumā. Visi augstākminētie šahisti tika apbalvoti ar kausiem un diplomiem.

Diemžēl šoreiz izpalika balvas pasniegšana labākam senioram, jo šajā kategorijā nebija dalībnieku. Un labākās dāmas tituls tika vienīgājai pārstāvei šajā vērtējumā – rēzeknietei Nataļjai Sorokinai (2 punkti). Cerams, ka nākamajos turnīros piedalīsies vairāk mūsu reģiona pieaugušo šahistu ar reitingu līdz 1600.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmi chess-results.com.

Aleksandrs Vasiļkovs