Zelta rudeni Siguldā atkal ievadīs ātrais šahs

22.08.2016
Siguldas Valsts ģimnāzija

Piektais Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā notiks šī gada 1. un 2. oktobrī Siguldas Valsts ģimnāzijā. Turnīru organizē Rīgas Šaha federācija sadarbībā ar Siguldas novada domes Sporta pārvaldi un novada šaha entuziastiem.

Jau šobrīd dalībai ir pieteikušies 3 lielmeistari un daudzi šaha entuziasti. Pērn Siguldas atklātajā čempionātā piedalījās 117 šahisti no 7 valstīm, un visi šaha spēles cienītāji tiek gaidīti arī šogad.

Turnīra balvu fonds ir 1000 eiro. Atbilstoši turnīra rezultātiem tiks apbalvoti pirmo 8 vietu ieguvēji, tiks noteikti trīs labākie Siguldas novada šahisti, kā arī tiks piešķirtas speciālbalvas dažādās spēlētāju kategorijās. Siguldas čempionāta tradīcija ir piešķirt reitingbalvas diviem labākajiem šahistiem katrā 12 spēlētāju reitinga grupā, vadoties pēc starta saraksta secības.

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš jau ceturto gadu pēc kārtas piešķirs speciālu balvu – iepazīšanās braucienu uz Eiropas Parlamentu labākajam Siguldas novada pārstāvim. Labākais Siguldas novada skolnieks saņems skolotāja Ulda Deisona speciālbalvu, un labākie seniori saņems balvas, ko piešķir z/s "Pīlādži".

Turnīra rīkošanu finansiāli atbalsta novada dome un SIA "Datorika" (vadītājs Ivars Jēkabsons).

Sacensību rīkotāji šogad plāno nodrošināt vairāku pirmo galdiņu spēļu tiešraidi internetā, lai dotu iespēju sekot cīņām interesentiem gan Latvijā, gan citur ārpus mūsu valsts robežām.

Reģistrēties sacensībām var, nosūtot uz e-pastu: alberts.cimins@inbox.lv savu vārdu, uzvārdu un dzīvesvietas pilsētu līdz 28.septembrim. Dalības maksa turnīrā savlaicīgi reģistrētiem dalībniekiem ir 10 eiro.

Visvaldis Gercāns,
turnīra organizētājs,
Siguldā, mob.t. 29277148.