"RTU Open 2016" uzvar Ukrainas pārstāvis Martins Kravtsivs

15.08.2016

Baltijā lielākajā šaha čempionātā "RTU Open 2016" par uzvarētāju kļuva Ukrainas pārstāvis Martins Kravtsivs, savukārt Latvijas izlases dalībnieks Arturs Neikšāns ierindojās trešajā vietā. Šaha čempionāts noslēdzās svētdien, 14. augustā.

Šaha čempionātā galvenajā jeb A turnīrā deviņās partijās pirmo vietu dalīja pieci lielmeistari – M. Kravtsivs, šī turnīra 2014. gada uzvarētājs Hrants Melkumjans (Armēnija), Aleksejs Goganovs (Krievija) un Jiri Stočeks (Čehija). No Latvijas pārstāvjiem pirmajā divpadsmitniekā iekļuva arī Toms Kantāns (6,5 punkti). Turnīra augstais līmenis katru gadu ļauj izpildīt daudzas starptautisko titulu normas. Šogad pie tādām tika deviņi šahisti.

Par "Baltic Law Offices" amatieru jeb B turnīra, kas norisinājās visas nedēļas garumā, uzvarētāju kļuva jaunais Baltkrievijas šahists Siarheijs Kalinauskis, bet aiz viņa ierindojās Latvijas pārstāvji Pjotrs Koļasa un Guntis Jankovskis.

Nedēļas nogalē norisinājās vēl divi amatieru turnīri. Reitinga grupā līdz 2200 (C turnīrs) dubultuzvaru izcīnīja Krievija šahisti Romāns Mališevs un Vadims Pisčikovs, bet trešajā vietā ierindojās Salihs Zeidans no Turcijas. Savukārt reitinga grupā līdz 1800 (D turnīrs) visu pirmo trijnieku aizņēma latvieši – Valērijs Rižihs uzvarēja, bet viņam sekoja Anatolijs Seļivanovs un Artūrs Avotiņš.

Festivāls noslēdzās svētdienas pusnaktī ar ātrspēles turnīru, kurā uzvarēja jaunais ASV lielmeistars Daniels Narodickis. Šis turnīrs jau otro gadu pulcēja 190 dalībniekus, kļūstot par lielāko ātrspēles turnīru Baltijā.

Festivāla ģenerālsponsors ir Rīgas Tehniskā universitāte. Jau trešo gadu festivālu atbalsta Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā. Jaunākais atbalstītājs ir "Baltic Law Offices", kas sniedza festivāla pastāvēšanai izšķirošu atbalstu. Festivālu atbalsta arī Rīgas dome un "Riga Islande Hotel".