Pēc Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) veiktās reitingu reformas, kas notika uz 1.martu un atnesa pamatīgas izmaiņas un lielus kāpumus, aprīļa reitinga saraksts jau izskatās diezgan ikdienišķs, ar ierastajām plusu un mīnusu amplitūdām. Vienīgi "jaunpienācēju" skaits ir netipiski liels.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) lēmums ar 1.martu paaugstināt sākuma un minimālā klasiskā reitinga slieksni no 1000 punktiem uz 1400 punktiem atstājusi pozitīvu iespaidu uz 366 mūsu valsts spēlētājiem.
2023.gadā savu klasisko reitingu paaugstināja 178 Latvijas šahisti, no kuriem lielais vairākums ir jaunie spēlētāji. Kopumā kaut vienu maču aizvadīja 400 mūsu valsts spēlētāju.
Apkopojot datus par Latvijas šahistu 2023.gadā aizvadītajām klasiskā šaha partijām, redzams, ka vīriešiem aktīvākais bija lielmeistars Ilmārs Starostīts, savukārt sievietēm labākā bija vecuma grupas U-18 pārstāve Emīlija Apine.
Lielā mērā pateicoties Latvijas zēnu čempionta pusfinālam, kas notika janvārī, februārī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) sarakstā debitēja 20 Latvijas šahisti ar klasisko reitingu.
Gadumijā mainījusies daudzu jauno spēlētāju piederības vecuma grupai, kā arī vairākām grupām tagad ir jauni klasiskā reitinga līderi. No jauniešu uz junioru vecumu "pārcēlušies" visi 2005.gadā dzimušie spēlētāji.
Atskatoties uz Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) apkopotajiem klasiskā šaha reitingiem, kas publicēti 1.decembrī, redzams, ka Latvijas pārstāvji aizvadītajā mēnesī visai aktīvi piedalījās turnīros, jo kaut vienu partiju novembrī nospēlējuši 80 šahisti.
33 gadus vecais Kaspars Circenis oktobrī ieguvis savu pirmo klasiskā šaha reitingu 2120, kas, kā izrādās, ir lielākais reitings no visiem 1910 spēlētājiem pasaulē, kas tika pie sava pirmā reitinga.Šajā sarakstā augstajā 10.vietā ar 1983 punktiem ir 1985.gadā dzimušais Jānis Koops.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētais septembra klasiskā šaha reitings liecina, ka augustā vismaz vienu partiju ir aizvadījuši 217 Latvijas spēlētāju. Tas ir lielākais skaits vienā mēnesī vismaz pēdējo desmit gadu laikā, un, iespējams, vispār Latvijā kopš standarta reitinga apskaitīšanas sākuma.
Starptautiskā Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā augusta klasiskā šaha reitingā pasaules līderis aizvadīto spēļu ziņā ir Latvijas lielmeistars Ilmārs Starostīts (2400), kurš apskaitāmajā periodā nospēlējis 43 (!) partijas.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā jūlija klasiskā šaha reitingā redzams, ka aizvadītajā mēnesī visaktīvākie no visiem Latvijas šahistiem bija lielmeistars Toms Kantāns (2500) ar 15 partijām un lielmeistare Laura Rogule (2241) ar 10 spēlēm.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā jūnija klasiskā reitinga sarakstā redzams pamatīgs pieaugums daudziem Latvijas šahistiem, galvenokārt jaunajiem. Vairāki ieguvuši arī savu pirmo reitingu, liecina informācija vietnē chessratings.top.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) sniegtie dati liecina, ka martā vismaz vienu partiju klasiskā šaha partiju aizvadīja 112 spēlētāju. Tas ir samērā daudz, bet izskaidrojums vienkārš – martā notika Latvijas jauniešu čempionāts zēniem un meitenēm.
Apskatoties Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) martā publicēto klasisikā šaha reitinga sarakstu, redzams, ka mūsu lielmeistars Ņikita Meškovs tuvojas jaunām virsotnēm un sasniedzis savu karjeras augstāko reitingu – 2586.
Aizvadītā gada laikā, no 2022.gada 1.janvārim līdz 2023.gada 1.janvārim, klasiskā reitinga pieaugums fiksēts 152 Latvijas spēlētājiem, gan profesionāļiem, gan amatieriem. Līderis ar 475 punktu kāpumu ir 14 gadus jaunais Reinis Paikens.
Apskatot Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskoto februāra klasisko reitingu, redzams, ka šaha popularitāte pasaulē pieaug un Latvija šajā ziņā, protams, nav palikusi malā.
Ieskatoties Starptautiskās Šaha federācijas janvāra klasiskā šaha Latvijas spēlētāju reitingos, redzams, ka nekādu īpašu izmaiņu nav. Galvenais notikums ir ikgadējā reitingu grupu maiņa jaunajiem šahistiem. Līdz ar to parādījušies jauni līderi, kā arī vairāki pametuši zēnu un meiteņu tabulas.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) decembra klasiskā šaha reitingā redzams, ka mūsu lielmeistars un ranga pirmais numurs Arturs Neikšāns pēc vairāk nekā piecu gadu pārtraukuma atgriezies to spēlētāju "klubiņā", kuru reitings sasniedz vai pārsniedz 2600 punktus.
Apskatot Staptautiskās Šaha federācijas (FIDE) oktobra reitingu, nākas konstatēt, ka beigusies gandrīz 11 gadus ilgusī Latvijas šahistu dominance Baltijas zonas (1.7) klasiskā reitinga līderu godā. Nu stafetes kociņu pārņēmusi Lietuva.
Lielā mērā pateicoties tradicionālajam starptautiskajam festivālam "RTU Open", kas notika augustā, FIDE publicētajā septembra sarakstā 24 Latvijas spēlētāji tikuši pie klasiskajiem reitingiem. Viena mēneša griezumā tas šogad ir rekords.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētajā augusta klasiskajā reitingā redzams, ka Ilmārs Starostīts (2396) apskaitāmajā periodā aizvadījis 35 partijas, kas starp lielmeistariem dod otro vietu pasaulē.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā jūlija klasiskajā reitingā redzams, ka Latvijas vadošais lielmeistars Arturs Neikšāns turpina palielināt savu reitingu, un nu tas sasniedzis 2594. Tas ir augstākais viņa rādītājs pēdējo piecu gadu laikā.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā jūnija klasiskajā reitinga sarakstā galvenokārt redzamas tās izmaiņas, kuras Latvijas šahistiem ieviesa valsts čempionāti vīriešiem, sievietēm, kā arī "TSI Open" jeb Latvijas amatieru čempionāts.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotie klasiskā šaha maija reitingi liecina, ka 14 gadus jaunā Agnesa Stepania Ter-Avetisjana kļuvusi tikai par ceturto Latvijas meiteni pēdējo septiņu gadu laikā, kas pārsniegusi 2000 reitinga punktu robežu.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētajā jaunākajā klasiskā šaha reitingā redzams, ka septiņiem Latvijas spēlētājiem savu punktu summu izdevies palielināt par simts un vairāk. Vislielākais reitinga kāpums fiksēts Jegoram Andrusevičam (1519) – plus 176.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētajā marta klasiskajā reitingā redzams, ka vismaz vienu partiju ir aizvadījuši 42 spēlētāji, no kuriem tieši puse (21) savu reitingu ir palielinājuši.
Pateicoties gada pirmajam klasiskās laika kontroles turnīram "Maskačka Open" (I posms), jau februāra FIDE reitingā virknei Latvijas šahistu redzamas izmaiņas gan virzienā uz augšu, gan arī uz leju. Četri spēlētāji ieguvuši savus pirmo klasisko reitingus, kas ziemas mēnešos gadās reti.
Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publicējusi šī gada pirmo klasiskā šaha reitingu, kas atspoguļo aizvadītā gada pēdējo mēneša noitikumus. Mainoties gadam, mainījušās ar vecuma grupas, un tagad vairākās ir jauni līderi.
Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publicējusi decembra klasiskā šaha reitingu. Savas pozīcijas uzlaboja Latvijas dāmu līdere, lielmeistare Laura Rogule, kura atkal pārsniegusi 2300 reitinga punktu robežu.
Ieskatoties Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētajā oktobra klasiskā šaha reitingā, redzams, ka vismaz vienu partiju aizvadītajā periodā nospēlēja 89 Latviijas šahisti, no kuriem četri ieguvuši savu pirmo reitingu.
Šā gada augustā vismaz vienu klasiskā reitinga partiju aizvadīja 144 Latvijas šahisti. Tas ir pēdējo divu gadu aktivitātes rekords. Iepriekš šāds vai lielāks skaits bija 2019.gada augustā, kad pie galdiņiem sēdās 180 spēlētāji, liecina portāla chessratings.top dati par septembra reitingu.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) jūlija klasiskajā reitingā apskatot Latvijas sportistus, reidzams, ka klātienes šaha dzīve ir krietni iekustējusies. Tas noticis, galvenokārt pateicoties festivālam Palangā "Baltija Cup", kurā startēja daudzi mūsu valsts pārstāvji.
No Latvijas šahistiem šogad pirmās klasiskā reitinga klātienes partijas aizvadījis kārsavnieks Vadims Indričāns (1898), kurš piedalījās nedēļas nogales turnīrā Milānas (Itālija) piepilsētā Mediglijā.
Salīdzinot šā gada janvāra datus ar analoģisku periodu pērn, redzams, ka klasiskajā reitingā 12 mēnešu laikā vislielākais pieaugums ir Marijai Kuzņecovai un Emīlam Jānim Mieriņam. Kaut par punktu reitingu izdevās pacelt kopumā 103 spēlētājiem.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētajā 1.decembra klasiskajā reitingā gandrīz visiem Latvijas šahistiem reitingi nav mainījušies, jo turnīri "Covid-19" dēļ faktiski nenotika. Izņēmums ir lielmeistars Zigurds Lanka.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) novembra klasiskajā reitingā Latvijas šahistiem galvenās izmaiņas ir ieviesis vienīgais šajā periodā apskaitītais pašmāju klātienes turnīrs – Rīgas čempionāts, kurā startēja 40 dalībnieki.
Latvijas jaunā šahiste Marija Kuzņecova Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) oktobra klasiskā reitinga aktīvo spēlētāju sarakstā vecuma grupas U-10 meiteņu vērtējumā ar reitingu 1710 ieņem trešo vietu Eiropā, sesto vietu pasaulē un ir pārliecinoši labākā Baltijā.
Latvijas jauniešu čempionātā, kas augustā noslēdzās Biznesa augstskolā "Turība", šogad pirmo reizi klasiskā šaha reitings tika aprēķināts visās vecuma grupās. Tādēļ jaunākajā FIDE reitingā vērojamas visai lielas izmaiņas, fiksēti arī vairāki reitinga debitanti.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) jūlija klasiskā šaha reitings bija pirmais kopš marta, kurā Latvijas šahistiem tikai apskaitīts kāds no deviņu kārtu turnīriem. "Covid-19" dēļ klātienes spēlēšana tika aizstāta ar interneta šahu dažādās platformās, par kuru FIDE kopīgo reitingu neaprēķina.
Portāls chessratings.top apkopojis statistiku par Latvijas spēlētāju sekmēm klasiskajā šahā aizvadītajā gadā, vērtējot reitinga pieaugumu un aizvadīto spēļu skaitu. Šajā rakstā apskatīsimies uz reitinga pieaugumu.
Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) marta reitingos divi Latvijas šahisti atrodas pasaules Top 100. Igors Kovaļenko ar 2700 punktiem ieņem 40.vietu rapidā un ar 2696 punktiem ir 44.pozīcijā blicā vīriešiem, savukārt Laura Rogule (2289) ir 95.vietā ātrajā šahā sievietēm.
Oktobrī publicētajos Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) reitingos trīs Latvijas šahisti atrodas pasaules Top 100 sarakstos. Tie ir lielmeistars Igors Kovaļenko un lielmeistares Laura Rogule un Dana Reizniece-Ozola.
Starptautiskajai Šaha federācijai (FIDE) publicējot augusta reitingu, Latvijas klasiskajā šahā nu atkal ir U-8 vecuma grupas spēlētāji. Kas tāds nebija no gada sākuma. Pie kam – uzreiz trīs. Reitingu atguva Romāns Tomačevs (1216), savukārt pirmos reitingus ieguva Nikolajs Platonovs (1266) un Toms Jeronovičs (1093).
96 Latvijas spēlētāji jūnija apskaitāmajā periodā aizvadījuši viesmaz vien klasiskā šaha partiju, liecina Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētais jūlija reitings. Visaktīvākie bija lielmeistari Arturs Neikšāns un Igors Kovaļenko ar attiecīgi 21 un 19 partijām.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publicētajā jūnija reitingā redzams, ka vismaz vienu klasiskā šaha partiju aizvadījuši 83 Latvijas spēlētāji. 41 no viņiem savu reitingu ir palielinājis, bet 42 – samazinājuši.
FIDE publicētajā maija reitingā vairāk nekā simts (precīzāk – 101) Latvijas šahistu aizvadījuši klasiskā šaha partijas. Mūsējie nospēlējuši no vienas cīņas bērnu turnīrā (Germans Sergejevs) līdz 17 partijām Grenkes "Open" un divās līgās, ko paveica lielmeistars Arturs Neikšāns.
Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publicējusi aprīļa reitingu, kurā redzams, ka šajā periodā klasiskā šaha partijas aizvadījuši 88 Latvijas spēlētāji. Šāds samērā liels skaitlis saistīts ar martā notikušajiem Latvijas jauniešu čempionātiem.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) marta reitingā kādā no pasaules Top 100 sarakstiem no Latvijas šahistiem atrodas Igors Kovaļenko un trīs dāmas – Laura Rogule, Dana Reizniece-Ozola un Elizabete Limanovska.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) kādā no oficiālajiem pasaules Top 100 februāra reitingiem rodamas nu jau trīs Latvijas šahistes. Lielmeistarēm Danai Reizniecei-Ozolai un Laurai Rogulei nu pievienojusies WFM Elizabete Limanovska.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) janvāra reitingā kāpumu uz augšu turpina Latvijas pirmais numurs, lielmeistars Igors Kovaļenko. Ar 2663 punktiem viņš pasaules klasiskā šaha rangā pacēlies uz 84.pozīciju. Savukārt par Latvijas otro numuru šajā kategorijā kļuvis lielmeistars Ņikita Meškovs.
Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko pēc vairāk nekā gada pārtraukuma atgriezies pasaules 100 labāko aktīvo klasiskā šaha spēlētāju sarakstā. Pēc uzvaras turnīrā Vācijā un bundeslīgas mačā viņa reitings sasniedzis 2657 punktus, kas šahistu pacēla uz 93.vietu.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) novembra reitingā "apskaitīta" olimpiāde Batumi, taču vēl nav iekļauts pasaules čempionāts jauniešiem Grieķijā. Tas ļāvis personīgo reitingu rekordu sasniegt Latvijas čempionei Elizabetei Limanovskai, kurai tas pirmo reizi ir virs 2100 punktu robežas – 2119.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) publiskotajā septembra reitingā redzams, ka 21 Latvijas spēlētājs ieguvis savu pirmo klasiskā šaha reitingu. Vienpadsmit no viņiem to izdarīja, piedaloties Eiropas jauniešu čempionātā, kas pagājušajā nedēļā noslēdzās Ķīpsalas izstāžu centrā.
Augustā kādā Starptautiskās Šaha federācijas pasaules Top 100 reitingiem visaugstāk no mūsējiem atrodas lielmeistars Igors Kovaļenko, kurš ar 2695 punktiem ir 48.vietā blicā, savukārt rapidā ar 2693 punktiem viņš pacēlies uz 57. No dāmām simtniekā vienīgā ir WGM Dana Reizniece-Ozola, kurai 2311 punkti un 81.vieta blicā.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) jaunākajā, jūlija, reitingā pasaules topos visaugstāk no mūsējiem atrodas WGM Dana Reizniece-Ozola, kas ar 2353 punktiem ir 51.vietā blicā, savukārt GM Igors Kovaļenko (2677) ieņem 75.pozīciju rapidā.
Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publicējusi savu kārtējo ikmēneša spēlētāju reitingu. Latvija tajā ir ieguvusi vienpadsmit jaunus spēlētājus ar FIDE klasiskā šaha reitingu, taču zaudējusi arī vienu.
Starptautiskās Šaha federācijas maija reitingā no Latvijas šahistiem kādā no pasaules Top 100 reitingiem visaugstāko vietu ieņem mūsu valsts pirmais numurs Igors Kovaļenko, kurš blicā ar 2736 punktiem pakāpies uz 26.vietu.
Starptautiskās Šaha federācijas publicētajā 1.aprīļa reitingā Latvijas šahisti savas vietas dažādos pasaules Top 100 reitingos nav uzlabojuši, toties daudzi Latvijas jaunie šahisti ieguvuši savu pirmo klasisko reitingu, kā arī sasnieguši personīgos rekordus.
Februārī aizvadot labu "Termo Eko" kausa izcīņu, Edgars Stepiņš Starptautiskās šaha federācijas marta klasiskā reitinga sarakstā sasniedza 2306 punktus un kļuva jau par 22 Latvijas šahistu ar FIDE meistara titulu.
Starptautiskās Šaha federācijas publicētajos februāra reitingos no Latvijas šahistiem visaugstāko pozīciju pasaules rangā kādā no vērtējumiem ieņem Igors Kovaļenko, kurš rapidā ar 2727 punktiem ieņem augsto 32.vietu.
Pēc gandrīz septiņu gadu pārtraukuma Latvijas lielmeistare Laura Rogule atkal iekļuvusi FIDE pasaules sieviešu klasiskā reitinga Top 100 sarakstā, kur ar 2358 punktiem 2018.gada janvāra reitingā ieņem 99.vietu. Tā viņai ir karjeras augstākā vieta šajā tabulā.
Novembrī Inčukalna un Olaines ātrā šaha turnīros 16 partijās iegūstot 15,5 punktus, Igors Kovaļenko savam ātrā šaha reitingam pieplusoja 49 punktus, tādējādi decembra FIDE reitingā viņš ar 2721 pacēlies jau uz 36.vietu pasaulē. Personīgais rekords viņam 2750, kas tika sasniegts pērnā gada februārī.
Pēc Eiropas klubu kausa izcīņas pasaules sieviešu rangā uz 110.vietu pakāpusies lielmeistare Laura Rogule. Antālija viņa savam reitingam pievienoja 29 punktus, un tagad summā ir 2354. No Top 100 šobrīd Roguli šķir septiņi punkti. Savukārt Eiropas sarakstā mūsu šahiste atrodas 73.vietā.
FIDE oktobra reitingā mūsu spēlētāji joprojām atrodas pasaules labāko Top 100 rapidā un blicā, taču septembrī ātrā šaha partijas nav aizvadījuši ne Laura Rogule, ne Dana Reizniece-Ozola, ne Aleksejs Širovs, ne Igors Kovaļenko, un viņu pozīcijās īpašas izmaiņas nav notikušas. Tomēr lepoties varam ar jauno Georgiju Germanovu.
Starptautiskā šaha federācijas septembra reitingā kādā no pasaules rangiem visaugstāko vietu no mūsu šahistiem šobrīd ieņem Dana Reizniece-Ozola, kura ātrspēlē sieviešu sarakstā ar 2353 punktiem ir 44.vietā. Ar 2313 punktiem 68.pozīcijā atrodas Laura Rogule.
Starptautiskās Šaha federācijas augusta reitingā vairāki Latvijas šahisti sasnieguši savus karjeras augstākos klasiskos reitingus, taču pasaules Top 100 rangā mūsu spēlētāji ir palikuši vairs tikai ātrajā šahā un ātrspēlē.
Starptautiskās šaha federācijas jūlija klasiskā šaha reitingā Toms Kantāns sasniedzis savu karjeras rekordu – 2531 punkti. Starp aktīvajiem starptautiskajiem meistariem pasaules rangā tas viņu ierindo jau dalītajā 19.-20.vietā.
FIDE jūnija klasiskā šaha reitingā kritumu piedzīvojuši pirmie pieci stiprākie aktīvie Latvijas šahisti, kā vienpadsmit no pirmajiem trīspadsmit. Pirmo vietu ar 2656 punktiem dala Igors Kovaļenko, kurš pasaules rangā ir 96.vietā, un Aleksejs Širovs, kuram 98.pozīcija. Līderim Magnusam Karlsenam (Norvēģija) ir 2832 punkti.
Latvijas Šaha federācija apkopojusi Latvijas sportistu nacionālo reitingu uz 2017.gada 1.janvāri. Tajā ir 1628 uzvārdi, no kuriem 689 ir aktīvi šahisti, bet 939 neaktīvi. Par jauno ranga līderi ar 2736 punktiem kļuvis Arturs Neikšāns. Par nieka tiesu no viņa atpaliek Igors Kovaļenko (2734) un Aleksejs Širovs (2732).
Apskatot Latvijas šahistu decembra FIDE klasiskā šaha reitingu, šķiet, lielākais notikums ir sieviešu šaha līderu maiņa. Pēc Eiropas klubu kausa izcīņas par pirmo līderes maiņu četru gadu laikā parūpējusies WGM Ilze Bērziņa, kura, papildus tam sasniegusi vēl arī personisko rekordu – 2323.
Novembra FIDE reitingā redzams, ka pēc deviņu mēnešu pārtraukuma (kopš februāra) par Latvijas klasiskā šaha reitinga līderi ar 2682 punktiem (plus 18 turnīrā Oslo) atkal kļuvis Igors Kovaļenko, kas pasaules Top 100 sarakstā pakāpies uz 61.vietu.
Oktobra FIDE reitings iezīmīgs ar Igora Kovaļenko atgriešanos klasiskā šaha pasaules labāko simtniekā, un reitingu pieaugumu vairumam mūsu valsts izlašu spēlētājiem pēc Baku aizvadītās olimpiādes.
Apskatot FIDE publiskotos septembra reitingus, redzams, ka vienā no pasaules Top 100 sarakstiem pirmo reizi iekļuvuši trīs Latvijas šahisti. Tas ir vīriešu ātrā šaha saraksts, kura 51.vietā ir Igors Kovaļenko (2701), 76.vietā debitējis Arturs Neikšāns (2674), bet 91.pozīcijā atrodas Aleksejs Širovs (2664).
Latvijas Šaha federācija apkopojusi jaunāko nacionālo reitingu. Salīdzinot ar janvāra reitingu, tajā ir par 22 uzvārdiem vairāk (1627 pret 1605) un līderis vairs nav Igors Kovaļenko, kura reitings no 2730 pazeminājies uz 2717. Vadībā ar 2723 atrodas Aleksejs Širovs (+3) un Arturs Neikšāns (+7). Reitings Excel formātā pieejams šeit, bet .pdf formātā šeit.
Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) jūlija reitings iezīmīgs ar vēl augstāku lielmeistares Lauras Rogules kāpumu pasaules sieviešu blica rangā. Pēc Latvijas ātrspēles čempionāta, kurā viņa ieguva 38,6 punktus, Rogule ar 2438 punktiem nu dala 17.–18.vietu ar polieti Moniku Sočko. Interesanti, ka vēl 2014.gada jūnijā Rogules blica reitings bija 2219. Nu kāpums par 219 punktiem! Dana Reizniece-Ozola ar 2295 punktiem šajā sarakstā ir 85.vietā. Top 100 sieviešu ātrajā šahā Rogule ir 63.vietā (2338), Reizniece-Ozola – 76.vietā (2315).
Ar sekmīgu sniegumu Eiropas čempionātā, kurā, kā zināms tika izcīnīta sudraba medaļa, Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko FIDE klasiskā šaha reitinga sarakstā atgriezies pasaules vadošo šahistu simtnieka. Kovaļenko savu reitingu maijā pacēla par 23,7 punktiem, kas summā viņam dod 2668 punktus un 73.vietu. Labākais Latvijā ir Aleksejs Širovs – 2682 punkti un 56.vieta, bet pasaulē, kā ieraksts, Magnuss Karlsens (Norvēģija) – 2855.
Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publiskojusi maija reitingus. Klasiskajā šahā no labāko simtnieka izkritis Igors Kovaļenko (2644), un tur palicis tikai viens Latvijas pārstāvis – Aleksejs Širovs (2685), kurš ieņem 56.vietu. Taču varbūt drīz tādu būs trīs, jo Arturs Neikšāns sasniedzis savu kārtējo rekordu un ar 2627 punktiem pasaulē pakāpies uz 157.vietu. Kovaļenko joprojām saglabā labas pozīcijas ātrajā šahā (2708) un ātrspēlē (2699), kur viņš ir attiecīgi 45. un 48.vietā. Ātrajā šahā Širovs ar 2664 punktiem ir 95.pozīcijā.