Jau rakstījām, ka Batumi (Gruzija) noslēdzies pasaules čempionāts jauniešiem vecuma grupās U-8, U-10 un U-12, kurā piedalījās septiņi mūsējie. Pēc atgriešanās mājās savu redzējumu un vērtējumu pēc sacensībām sniedz treneris un Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Valeinis.
Rezultāti: Labākais sniegums Latvijas komandā ir Daniilam Horobrijam, kurš ieguva 6 punktus no 11 partijām. Viņš palika 67. vietā no 137 dalībniekiem grupā U12, tas ir, zēniem līdz 12 gadiem. Pārējiem dalībniekiem zem 50%, tas ir, zem 5,5 punktiem.
Precīzāk, Mjatežam Ivanam un Iljam Kuprijanam Testelecam pa 4,5 punktiem. Gustavam Rupajam, Lelei Emīlijai pa 3,5. Ievai Valeinei un Agnesai Ter-Avetisjanai pa 3 punktiem (visi Latvijas delgācijas rezultāti)
Pa divām zelta medaļām ASV (open U12 un girls U10) un Krievijas jaunajiem šahistiem (open U10 un girls U12), pa vienai zelta medaļai Turkmenistānai (open U8) un Kazahstānai (girls U8). Interesanti, ka Indija palika bez zelta medaļām, tomēr Indijai vairākas sudraba un bronzas medaļas.
Turnīrā saprotams, neiztika bez dažādām sensācijām: piemēram, zēnu U-12 grupu uzvarēja spēlētājs Kumars Nikhils no ASV (ar 9,5 punktiem apsteidza tuvākos konkurentus par punktu!) ar reitingu tikai 2076, bet reitinga līderis, starptautiskais meistars IM no Indijas Pragnanandha ar reitingu 2442 un 8,5 punktiem palika trešais. Turklāt otro vietu arī ieņēma spēlētajs no ASV. Vēl interesanti, ka diezgan neprognozējamā meiteņu U-8 turnīrā pirmo vietu ieņēma Zakirova Aiša no Kazahstānas, kurai nav pat starptautiskā reitinga. Tas vēlreiz apstiprina faktu, ka bērnu turnīri ir diezgan neprognozējami: ja vēlreiz tie paši spēlētāji spēlētu vienā turnīrā, būtu citi līderi un uzvarētāji.
Pēc spēles un partijām spriežot, rezultāti Latvijas komandas spēlētājiem varēja būt drusku labāki, par kādu punktu vai diviem. Jo pēc vinnētām partijām tiktu iegūti atkal stiprāki pretinieki. Ļoti lielu lomu nospēlēja bērnu psiholoģija, kas arī noteica rezultātus. Bērni ļoti pārdzīvoja neveiksmes, arī kļūdas partiju laikā. Organizatori, vecāki un treneri - visi mēģināja palīdzēt, tomēr šoreiz uzkrītoši daudz bija tieši raudošu bērnu. Kopumā turnīra organizācija bija labā līmenī.
Bieži tika zaudētas objektīvi vinnētas partijas. Šaha spēles iemaņas atkāpās dažādu psiholoģisku aspektu priekšā. Par partijām un psiholoģiskajiem bērnu spēles aspektiem es sīkāk ziņošu treneru sapulcē, ko novembra beigās organizē Artūrs Neikšāns.
Viens no secinājumiem: vairāk jāpiedalās sacensībās, jāmazina spriedzė un uztraukums ar praksi, piedaloties daudzās gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās. Turklāt, saprotams, jāceļ šahistu kvalifikācija, jāmeklē talanti, kuriem būtu nepieciešams individuāli izstrādāt treniņu, kā arī turnīru grafikus. Konkurence pasaules mērogā ir ļoti liela - ja mūsu delegācija sastāv no septiņiem bērniem, tad citas komandas ir daudz lielākas, piemēram, Krievijas delegācija sastāvēja no 54 bērniem.
Foto no https://www.facebook.com/rudaga.lv
Komentāri:
Lai pievienotu komentāru, pierakstieties ar draugiem.lv, facebook, vai vkontakte.ru kontu.
draugiem.lv facebook.com vkontatke.ru