Siguldā ar šaha turnīru piemin skolotāju Uldi Deisonu

10.06.2019

Svētdien, 9.jūnijā, Siguldas pagasta Kultūras namā noritēja skolotāja Ulda Deisona piemiņas ātrā šaha turnīrs. Uz sacensībām bija ieradušies slavenā TV diktora līdzgaitnieki, skolnieki un citi šahisti no Siguldas, Mālpils, Cēsīm, Limbažiem, Valmieras un Rīgas.

Šaha turnīru rīkoja Siguldas šaha klubs, to atbalstīja Siguldas pašvaldība, Rīgas šaha federācija un Karšu izdevniecība Jāņa sēta. Sacensību ievadā sirsnīgu uzrunu teica Ulda Deisona dzīvesbiedre Vizma Deisone un dēls Uldis Deisons.

Pēc pirmās kārtas vadībā izvirzījās bijušais siguldietis, tagad rīdzinieks Jānis Birģelis, un viņš turnīru noslēdza ar 7 punktiem no 7 iespējamajiem. Noslēgumā četri dalībnieki ar 4,5 punktiem dalīja 2. līdz 5. vietu, bet papildus rādītāji otrajā vietā ierindoja Visvaldi Gercānu un trešajā vietā – Uldi Deisonu junioru.

Pēc turnīra noslēguma tā dalībnieki ar ziedu nolikšanu Siguldas kapsētā godināja skolotāja Ulda Deisona, Mildas Laubertes, Alvja Vītoliņa un citu novadnieku šahistu piemiņu.

Uldis Deisons ir dzimis 1932.gada 2.septembrī un devies mūžībā 2018.gada 18.septembrī. Paralēli ilggadējam darbam Siguldas 1.vidusskolā Uldis Deisons ir strādājis par žurnālistu un diktoru Latvijas Televīzijā un radio, ir veidojis radījumus par šaha turnīru aktualitātēm, aicinot iepazīt šaha partiju pozīcijas, risināt šaha uzdevumus.

Rezultāti skatāmi chess-results.com.

Visvaldis Gercāns,
sacensību galvenais tiesnesis