Pussimts jauno šahistu cīnās Maltā

11.05.2019

Piektdien, 10.maijā, Maltā notika tradicionālais Jauno šahistu festivāls "Maltas pavasaris 2019". Tas pulcināja 51 dalībnieku līdz 2.sporta klasei no Daugavpils, Jēkabpils, Rēzeknes, Maltas un Tilžas, kuri izspēlēja 7 kārtas ar laika kontroli 12 minūtes plus 3 sekundes par gājienu trijās grupās atbilstoši sporta klasēm.

Vissīvākā cīņa izvērtās otro sporta klašu grupā, kur četri cilvēki uzrādīja vienādu rezultātu – 5 punkti. Pēc papildus koeficienta 1.vietā Raimonds Jakubsevičus ("Daugava Chess", Daugavpils), turnīra vicečempions – Jānis Gudriks (Rēzeknes novada BJSS) un divas bronzas medaļas tika piešķirtas Martijam Krakopam no Tilžas vidusskolas un Nikitam Savickim no Daugavpils. Labākā meitene – Alise Klidziņa no Jēkabpils sporta skolas, sudrabs maltietei Kristīnei Gruznovai.

Trešo sporta klašu grupā nepārspēts palika astoņgadīgais Edvards Gaidis no Rēzeknes BJSS. Viņa kontā 5 uzvaras un divas neizšķirtas partijas. Otrajā un trešajā vietā Jēkabpils sporta skolas pārstāvji Toms Karpovs un Ēriks Rudzāts (abiem 4,5 punkti). Meiteņu vidū teicams rezultāts – 5 punkti – Evelīnais Stikānei, otrajā vietā Ruta Midega, trešajā pozīcijā Alise Laimiņa (visas – no Jēkabpils sporta skolas).

Viskuplāko dalībnieku skaitu – 22 savāca "C" turnīrs, kurā ar IV sporta klases šahistiem spēlēja arī iesācēji. Ar 6 punktiem labākais bija Gļebs Krasavins ("Daugava Chess"), sudrabs Žanim Gabrusānam (Rēzeknes BJSS), kurš atpalika pa puspunktu. Bronzas medaļu ar 5 punktiem ieguva Arvis Dilāns (Jēkabpils sporta skola). Labākā piecu meiteņu vidū bija Irēna Treija no Rēzeknes BJSS (4 punkti), otrā – Nikola Tkačenko (Maltas Šaha klubs), bronzas medaļa Karinai Ņebogatovai no Rēzeknes novada BJSS.

Sacensību galvenais tiesnesis NA Anatolijs Jasinskis