Krivonosovs kļūst par Lietuvas čempionu komandām, Starostītam bronza

30.04.2019
Foto no facebook.com

Ar Viļņas komandas "MRU - ROSK Consulting" uzvaru, kurā spēlēja arī mūsu starptautiskais meistars Oļegs Krivonosovs (2390), noslēdzies Lietuvas komandu čempionāts šahā. 20 vienības trijos posmos aizvadīja septiņas kārtas.

Pēc vidējā starta reitinga "MRU - ROSK Consulting" bija ceturtajā vietā, tādēļ komandas pārliecinošais triumfs ir nedaudz negaidīts. "MRU - ROSK Consulting" ne tikai pirmo reizi kļuva par čempioni, bet arī uzvarēja visus komandu mačus un nezaudēja nevienā individuālā partijā. Pēdējais no šīm radītājiem ir jauns Lietuvas čempionātu rekords, kuru būs ļoti grūti pārspēt. Vēl vairāk  – komandā nespēlēja neviens lielmeistars! Pirmais numurs bija IM Tomas Laurušas (2495), otrais – Krivonosovs, bet trešais – komandas kapteinis IM Vaidas Sakalauskas (2346).

"MRU - ROSK Consulting" izcīnīja arī tiesības spēlēt Eiropas klubu čempionātā, kas 9.novembrī sāksies Budvā (Melnkalnē).

Oļegs Krivonosovs aizvadīja piecas partijas, kurās izcīnīja četras uzvaras un slēdza vienu miera līgumu. Turnīra gaitā viņš pieveica arī divus vietējos lielmeistarus – Vidmantu Mališausku (2451) un Šarūnu Šuļski (2529).

Trešo vietu ieguva "Margiris 1" ar Ilmāru Starostītu (2442) sastāvā. Gluži kā Krivonosovs, arī otrs mūsu šahists aizvadīja piecas partijas un cīnījās bez zaudējumiem –  trīs uzvaras un divi neizšķirti.

Visas komandas, dalībnieki, rezultatāli un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Foto no facebook.com