Noslēgušies Latvijas čempionāti zēniem un meitenēm

19.03.2016

Skolēnu brīvlaikā aizvadīti Latvijas čempionātu finālu zēniem un meitenēm visās sešās vucuma no grupās. Meitenēm par U–8 līdz U–14 jau informējām. Tagad pār pārējām divām grupām.

U–16 savu pārliecinošās favorītes statusu apliecināja Elizabete Limanovska (treneris A. Neikšāns), kura uzvarēja pirmās septiņas partijas un tikai pēdējā slēdza miera līgumu – 7,5 punkti no 8. Aiz viņas palika Darija Litvjakova (7 punkti) un Vita Petrova (6). U–18 piedalījās tikai trīs dalībnieces, taču apļu turnīrā viena otrai spēja atņemt punktus divu. Rezultātā vietu secība bija šāda: Margarita Parhomenko (trenere – T. Voronova) 2,5 punkti, Eira Sarnovska (2) un Marija Golubeva (1,5).

No sešiem zēnu turnīriem divos kādam no dalībniekiem izdevās uzvarēt visus savus pretiniekus. U–8 tas bija Georgijs Germanovs (treneris – N. Kovšuns) – 9 punkti no 9. Otrais un trešais ar 7 punktiem bija attiecīgi Gustavs Rupais un Miķelis Vingris. U–12 to pašu paveica Daniils Horobrijs (treneri – V. Žuravļovs, S. Krivihs), aiz sevis atstājot Atis Brīdiņu (6,5) un Artjomu Burenkovu (5,5). Citās vecuma grupās čempioniem punktus nācās zaudēt. U–10 uzvarēja Ivans Mjatežs (L. Borisovs) – 7,5 punkti. 2. Jevgēņijs Springis – 6,5, 3. Kristaps Zass – 6 punkti. U–14 viegli neklājās galvenajam favorītam Iļjam Semjonovam (A. Raudive; 7 punkti). Kāroto titulu viņš ieguva tikai pēdējā kārtā, pieveicot Ņikitu Kuzņecovu, kurš ar 6 punktiem palika 2.vietā. Trešais – Aleksandrs Jazdanovs (5,5). Arī U–16 čempionu titulam pietika ar 7 punktiem. To paveica Klāvs Stabulnieks (V. Putka); 2.vietā Arsens Bataševs (6,5), 3. Fjodors Poļakovs (6).

Visvecākajā grupā šogad pirmo reizi spēlēja Dmitrijs Tokranovs (treneris – A. Neikšāns), taču tas neliedza viņam turpināt jau ilgo uzvaru sērija Latvijas zēnu čempionātos dažādās vecuma grupās. Tokranovam septiņas uzvaras un divi neizšķirti. Otrais palika Oļegs Petrovskis, trešais – Igors Ivanovs (abiem pa 7 punktiem). Jāatzīmē arī, ka Ivanovs nezaudēja ne partiju un savu FIDE reitingu 1888 pacēla par 102 punktiem.

Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmi chess-results.com.