Vēl ir iespējams pieteikties festivālam "RTU Open 2016"

03.08.2016

No 8. līdz 14. augustam Rīgā notiks Baltijā lielākais un viens no prestižākajiem starptautiskajiem šaha festivāliem Ziemeļeiropā "RTU Open 2016". Tajā meistarībā mērosies ap 400 dažāda līmeņa spēlētāju – gan augsta līmeņa profesionāļi, gan amatieri no visas pasaules. Pieteikšanās dalībai festivālā notiek līdz pat tā norises sākumam.

Festivālā piedalīsies arī pērnā gada otrās vietas ieguvējs Roberts Hovhanesjans, 2014.gada turnīra uzvarētājs Hrants Melkumjans (abi no Armēnijas), Eiropas 2011.gada čempions Vācijas izlases sastāvā Daniels Fridmans un ASV uzlecošā šaha zvaigzne Daniels Narodickis. Viņi visi pasaules reitingā ir uz pirmā simta robežas. Sagaidāma arī vairāku Latvijas izlases šahistu dalība.

Festivāla atklāšana notiks pirmdien, 8. augustā, pulksten 16.30 starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, un tajā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, Eiropas Šaha savienības (ECU) prezidents, Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) viceprezidents Zurabs Azmaiparašvili, u.c.

Festivāls šogad notiks sesto reizi, un tā programmā iekļauti pieci turnīri. Festivāla kopējais balvu fonds ir 18 600 EUR, bet pirmās vietas balva – 2300 EUR.

Pērn "RTU Open 2015" piedalījās 400 dalībnieku un uzvarēja Latvijas pārstāvis Aleksejs Širovs. Sieviešu konkurencē spēcīgākā izrādījās Polijas lielmeistare Monika Sočko. Spēcīgākajā A turnīrā piedalījās 191 dalībnieks no 38 valstīm, to skaitā bija 35 lielmeistari un 74 titulēti šahisti.

Pieteikt savu dalību festivālā var līdz pat tā sākumam, aizpildot pieteikuma anketu pasākuma mājaslapā rtuopen.lv/lv vai rakstot uz e–pastu chess@rtu.lv. Visos sacensību turnīros tiks skaitīts starptautiskais ELO reitings. A turnīrs ietilpst Pasaules šaha profesionāļu asociācijas tūrē (ACP Tour).

Vairāk informācijas par turnīru un spēļu kalendārs — festivāla mājaslapā rtuopen.lv/lv. Skatītājiem ieeja brīva. Līderu spēļu tiešraidēm varēs sekot festivāla mājaslapā un Latvijas Šaha federācijas (LŠF) mājaslapā www.sahafederacija.lv

"RTU Open" organizē RTU sadarbībā ar LŠF, kas ir FIDE un ECU biedre. LŠF koordinē Latvijas šahistu piedalīšanos nozīmīgās pasaules un Eiropas sacensībās: Pasaules šaha olimpiādē, Pasaules prāta spēlēs, Eiropas jauniešu un pieaugušo čempionātā.

Festivāla ģenerālsponsors ir RTU. Jau trešo gadu festivālu atbalsta Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā. Jaunākais atbalstītājs ir "Baltic Law Offices", kas sniedza festivāla pastāvēšanai izšķirošu atbalstu. Festivālu atbalsta arī Rīgas dome un "Riga Islande Hotel".