Ar mūsējo piedalīšanos Francijā notiks Aloiza Kveiņa piemiņas turnīrs

24.01.2019
2016.gads. Senkventinas komanda ar Kveini, Neikšānu un Kovaļenko pēc augstās sestās vietas izcīnīšanas Francijas čempionatā.

Senkventinā (Francija) no 6. līdz 12.jūlijam notiks pirmais starptautiskais turnīrs "St.Quentin Open", kas paralēli būs arī Lietuvas lielmeistara, ilggadējā Latvijas olimpiskās izlases trenera Aloiza Kveiņa (1962 – 2018) piemiņas sacensības.

Turnīru organizē Senkventinas klubs, kurā ilgus gadus Kveinis spēlēja. Kopā ar viņu Francijas augstākajā līgā jeb Top 12 ir cīnījušies arī mūsu lielmeistari Arturs Neikšāns un Igors Kovaļenko. Šobrīd plānots, ka šajā memoriālā startēs vismaz trīs Latvijas šahisti – Artūrs Neikšāns, Normunds Miezis un Sandra Harlinska. Igauņus pārstāvēs Kaido Kulaotss. Pašreizējais dalībnieku saraksts apskatāms šeit.

Ņemot vērā, cik liels draugs Aloizs bija Latvijai, varbūt vēl kāds Latvijas šahists vēlas uz turieni aizbraukt.

Bez citām aktivitātēm "St.Quentin Open" būs arī blica vakars ar alu – tas Aloizam patiktu. Vairāk info par turnīru pieejams šeit, bet nolikums (arī franču valodā) lejuplādējams šeit.

Atgādināsim, ka četrkārtējs Lietuvas čempions, astoņkārtējs šaha olimpiāžu dalībnieks Aloizs Kveinis bija cieši saistīts arī ar Latviju. Viņš gatavoja Latvijas sievieši izlasi olimpiādei pērn Batumi, un bija izlases treneris arī vēl pirms diviem gadiem Baku un četriem Tromso. Kveinis regulāri spēlēja turnīros Latvijā, pēdējos gadus cīnoties RTU rindās mūsu valsts komandu čempionātā, un vēl 2015.gadā kļūstot par Latvijas čempionu. Viņš centās neizlaist nevienu "Liepājas rokādi". Saites ar Latviju viņam stiprināja arī laulība arī Kuldīgā dzimušo šahisti Vinetu Lāci. Kveinis bija draugs daudziem Latvijas šahistiem.