Federācijas prezidenta Āra Ozoliņa atskats uz aizvadīto 2018.gadu

31.12.2018

Ir apritējis nozīmīgs gads, gan Latvijai, gan šaham. Svinot Latvijas simtgadi, šaha dzīve bija piesātināta kā nekad iepriekš. Noorganizējām Eiropas jauniešu čempionātu klasiskajā šahā. Šāda līmeņa pasākums Latvijā notika pirmoreiz, un mēs godam tikām ar to galā.

Par to paldies turnīra direktoram Egonam Lavendelim un viņa komandai. Jāatzīmē,ka šis pasākums nebūtu iespējams bez Eiropas Šaha savienības (ECU), Latvijas valsts, Rīgas domes, RTU un citu atbalsta. Īpašs paldies Danai Reizniecei-Ozolai par atbalstu.

Mums izdevās pēc ilgāka pārtraukuma sarīkot mačus pie 100 galdiņiem ar Lietuvu un Igauniju. Paldies par atsaucību šahistiem un mūsu kaimiņiem lieuviešiem un igauņiem.

Mums izdevās noorganizēt trīs zonālos turnīrus. Apsveicu Igoru Kovaļenko ar uzvaru un izcīnīto ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu.

Izskanēja festivāls "Liepājas rokāde" 25.gadu garumā, kas bija labs pienesums Latvijas šaham. Paldies par atbalstu Liepājas domei un Uldim Seskam šo gadu garumā un visiem, kas bija ar mani visus šos gadus.

"RTU Open" uzņem apgriezienus, un aicinājums Egonam tā turpināt.

Piedalījāmies Pasaules šaha Olimpiādē Batumi, kas bija lieliski noorganizēta. Mūsu izlašu startu vērtēju kopumā apmierinoši. Meitenēm ļoti pietrūka Dana. Gan kā komandas līdere, gan kā vadošā šahiste. Labu sniegumu nodemonstrēja Ilze Bērziņa.

Vīriešu izlases sniegums bija nestabils. Ļoti pārsteidza Toma Kantāna došanās mājup trīs kārtas pirms beigām. Paldies izlašu treneriem Edvīnam Keņgim un Zigurdam Lanka par profesionālo darbu.

Edvīnam Paldies par atgriešanos dzimtenē pēc daudz gadu prombūtnes, un darba Latvijas jauno šahistu trenēšanā.

Pēc ilgāka laika radīta grāmata par šahu. Paldies autoram Zigurdam Lankam un iniciatoriem un atbalstītājiem Danai Reizniecei-Ozolai un Andris Ozolam.

Paldies Ilmāram Krūmam par Latvijas skolu šaha olimpiādes radīšanu un īstenošanu. Paldies Andrim Ozolam par atbalstu šaha pasākumu organizēšanā un federācijas darbā.

Paldies Latvijas Šaha federācijas valdei un darbiniekiem par darbu.

Jāpiemin, ka zināmu iespaidu uz šaha dzīvi atstājusi Alekseja Širova pāriešana uz Spānijas federāciju.

Liels zaudējums visai šaha sabiedrībai bija mūsu drauga Aloiza Kveiņa aiziešana taisaulē. Visiem līdzjutība.

Apsveicam Danu Reiznieci-Ozolu ar ECU viceprezidentes amatu un novēlam veiksmi!

Visiem šahistiskiem pasākumiem bagātu un veiksmīgu Jauno 2019.gadu!

Āris Ozoliņš