Vīru un dāmu komandas piedzīvo zaudējumus devītās kārtas spēlēs

03.10.2018
Foto - Marija Jemeļjanova

Latvijas vīru un dāmu komandas trešdien Gruzijā piedzīvoja zaudējumus šaha Olimpiādes devītās kārtas cīņās. Latvijas šahistes, kuras turnīrā ir izliktas ar 42.numuru, ar 1,5-2,5 atzina Brazīlijas pārākumu, pie panākuma nespējot tikt jau ceturtajā duelī pēc kārtas, ziņo aģentūra LETA.

Savā partijā uzvaru svinēja valsts čempione Elizabete Limanovska, neizšķirti cīnījās Ilze Bērziņa, bet Elīna Otikova un Linda Krūmiņa savos dueļos zaudēja.

Bērziņa trešdien aizvadīja savu 100.spēli šaha Olimpiādēs. Viņai šī ir jau desmitā olimpiāde pēc kārtas, kurās ir piedalījusies Latvijas sieviešu izlase. Pēc neatkarības atjaunošanas abi šie rādītāji ir labākie Latvijas vīriešu un sieviešu komandās. Lielmeistars Normunds Miezis aizvadījis deviņas olimpiādes un 88 partijas, Laurai Rogulei, kura trešdien nespēlēja, ir 78 partijas, bet Dana Reizniece-Ozola aizvadījusi 87 partijas.

Kopvērtējumā Latvijas šahistes ar desmit punktiem ir 48.vietā, zaudējot 18 pozīcijas, kamēr līderei Ķīnai ir 16 punkti. Latvijas pārstāves pēc piektās kārtas bija augstajā 13.vietā, taču šobrīd pozīcijas ar katru nākamo kārtu ir zaudējušas.

Savukārt ar 31.numuru izliktā Latvijas vīriešu izlase trešdien ar 1,5-2,5 zaudēja Gruzijas otrajai komandai, kurai ir 42.numurs.

Zaudējumu pie pirmā galdiņa piedzīvoja komandas līderis Igors Kovaļenko, kamēr Artūrs Neikšāns, Ņikita Meškovs un Artūrs Bernotas savas partijas noslēdza neizšķirti, bet šoreiz malā palika Toms Kantāns.

Ar desmit punktiem Latvijas komanda kopvērtējumā ieņem 60.vietu, noslīdot 19 pozīcijas zemāk, kamēr līdere ar 16 punktiem ir Polija, bet par punktu atpaliek ASV, Ķīna, Armēnija un Anglija.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas dāmas ar 4-0 uzvarēja Nepālu, bet pēc tam sekoja neizšķirti 2-2 pret Austrāliju un spēcīgo Kazahstānu, kā arī uzvara ar 4-0 pret Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Turpinājumā bija uzvara ar 2,5-1,5 pret Moldovu un zaudējums 1,5-2,5 pret Azerbaidžānu, kam sekoja neizšķirti 2:2 pret Alžīriju un Horvātiju.

Savukārt vīriešu komanda vispirms ar 3,5-0,5 pārspēja Mozambiku, tad ar 1,5-2,5 atzina Islandes pārākumu, kam sekoja panākums ar 3,5-0,5 pret Barbadosu. Turpinājumā ar 1,5-2,5 nācās atzīt Ēģiptes pārākumu, kam sekoja uzvara ar 4-0 pret Jordāniju, divi neizšķirti 2-2 pret Beļģiju un Paragvaju, kā ar panākums ar 4-0 pret Irāku.

Turnīrā atlikušas vēl divas kārtas. Latvijas dāmas desmitajā kārtā mērosies spēkiem ar Malaiziju, kurai ir 68.numurs, bet kungi spēlēs pret Kirgizstānu, kas izlikta ar 83.numuru.