Arī šajā mācību gadā notiks Latvijas Skolu skolēnu šaha olimpiāde

03.10.2018

Redzot cik populāra un vajadzīga bija pirmā Latvijas Skolu skolēnu šaha olimpiāde, kas noslēdzās jūnijā, organizatori nolēmuši turpināt šo masveidīgo un interesanto turnīru, izsludinot otrās sezonas sacensības, kas sāksies 1.novembrī un noslēgies 15.maijā.

Sacensības notiks trīs posmos, informē Latvijas Šaha federācijas valdes loceklis, šī projekta galvenais virzītājs Ilmārs Krūms. Pirmais būs Latvijas skolu posms, kas aizritēs no 1.novembra līdz 10.martam, pēc tam sekos reģionu posms (1. līdz 30.aprīlis) un trešais posms būs lielais Latvijas fināls 15.maijā Rīgā.

Olimpiādē notiks trijās plūsmās – 1.- 4.klašu skolēni; 5.- 9.klašu skolēni un 10.-12.klašu skolēni. Zēni un meitenes katrā grupā spēlēs atsevišķi. Skolu posmā, ja meiteņu vai zēnu skaits ir nepietiekams, skola var noteikt, ka meitenes un zēni spēlē kopā. Jaunāku klašu skolēni var spēlēt augstāku klašu grupā.

Skolu posmā tiek noteikti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes, katrā vecuma grupā no katras skolas, kuri tiek virzīti reģiona finālam, no vienas skolas maksimālais skolēnu skaits 18.

Reģionu finālos tiekas viena reģiona (Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas) skolu labākie skolēni. Arī starp šiem skolēniem, katrā reģionā tiek noteikti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes, katrā vecuma grupā.

Visu reģionu deviņi labākie zēni un deviņas labākās meitenes tiek uz Latvijas finālu. Tam automātiski kvalificējas arī visi zēni un meitenes ar 1.sporta klasi un augstāku.

Kaut arī Olimpiāde sākas jau 1.novembrī, skolas par olimpiādes rīkošanu var izlemt līdz pat nākamā gada februārim.

Detalizēta informācija atrodama nolikumā.

Pieteikuma anketa pieejama šeit.

Atgādināsim, ka pirmās Skolu šaha olimpiādē 2.posmā, kas norisinājās Latvijas 5 reģionos, piedalījās 449 dalībnieki, pārstāvot 30 pilsētas no 125 skolām, savukārt Latvijas finālā tikās 228 skolēniem, pārstāvot 24 pilsētas, no 94 skolām.