Latvijas vīriešu un sieviešu izlases ar uzvarām sāk šaha Olimpiādi

24.09.2018
Latvijas šahisti atklāšanas ceremonijā. Foto - facebook.com

Latvijas vīriešu un sieviešu šaha izlases pirmdien ar uzvarām sāka Gruzijas pilsētā Batumi notiekošo šaha Olimpiādi. Vīriešu izlase, kura rangā ir 31.vietā, ar 3,5-0,5 apspēlēja Mozambiku, kas atrodas 121.pozīcijā, ziņo aģentūra LETA.

Artūrs Neikšāns un Toms Kantāns, spēlējot ar baltajām figūrām, guva uzvaras. Tāpat ar melnajām figūrām panākumu guva Ņikita Meškovs, taču Artūrs Bernotas spēlēja neizšķirti.

Uzvarētāji ieguva pa vienam punktam, bet Bernotas tika pie puspunkta.

Nākamajā kārtā Latvijas vīru izlasei otrdien pretī stāsies 44.vietā esošā Islande.

Tikmēr dāmu komanda, kas ir 42.pozīcijā, ar 4-0 apspēlēja Nepālu, kas ir ranga 116.numurs.

Panākumus ar baltajām figūrām guva Laura Rogule un Elīna Otikova, bet ar melnajām figūrām uzvarēja Ilze Bērziņa un Linda Krūmiņa.

Otrdien Latvijai pretī stāsies Austrālija, kas reitingā ir 33.pozīcijā.

Vīriešu komandu šajā kārtā nepārstāvēja Igors Kovaļenko, bet dāmām pirmo kārtu izlaida pašreizējā Latvijas čempione Elizabete Limanovska.

Vīriešu izlases galvenais treneris šobrīd ir leģendārais Edvīns Ķeņģis, kurš iepriekš ir trenējis Apvienoto Arābu Emirātu izlasi, bet sieviešu treneris ir Zigurds Lanka, kurš ir stājies aizsaulē aizgājušā Aloiza Kveiņa vietā.

Pirms diviem gadiem notikušajā šaha Olimpiādē Latvijas vīri izcīnīja 17.vietu, bet dāmas ierindojās 44.pozīcijā.

Šaha Olimpiādes tiek rīkotas ik pēc diviem gadiem.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās Olimpiādes, kurā 1924.gadā Parīzē Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Savukārt līdz šim pēdējais panākums gūts 2010.gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu individuālajā vērtējumā.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992.gadā, kad vīru komanda bija piektā, bet dāmas izcīnīja 12.vietu.

Jau 43.šaha Olimpiāde no 23.septembra līdz 6.oktobrim norisinās Gruzijas pilsētā Batumi.