Tuvojas "RTU Open" agrās reģistrācijas termiņš

11.07.2018

8. Starptautiskais šaha festivāls "RTU Open" notiks jau pēc nepina mēneša, no 6. līdz 12.augustam. Organizatori aicina dalībniekus klasiska šaha turnīriem pieteikties līdz 16.jūlijam. Pēc šī datuma dalības maksa tiek paaugstināta par 10 eiro.

Šī gada galvenais turnīra jauninājums būs video tiešraide, ko turnīra organizatori nodrošinās, pateicoties Latvijas Šaha federācijas atbalstam.

Festivāla ietvaros, tāpat kā pagājušogad, tiks aizvadīti pieci klasiskā šaha turnīri. Jebkurš šaha spēles cienītājs, sākot no iesācēja līdz pat pasaules klases lielmeistaram, spēs atrast turnīru, kas atbilstu viņa spēlēs līmenim un laika iespējām.

Šogad A turnīrs norisināsies 7 dienas, līdzīgs grafiks būs arī B turnīram, kurā var piedalīties šahisti ar ELO reitingu līdz 2299 un Latvijas reitingu līdz 2399. Turnīri C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D (ELO līdz 1900) notiks nedēļas nogalē no ceturtdienas līdz svētdienai un būs 4 dienas gari. E turnīrs (ELO līdz 1600) būs pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem un tiks izspēlēts 3 dienās – no piektdienas līdz svētdienai. Vēlamies atgādināt, ka laika kontrole E turnīrā ir piemērota spēlētājiem, kuri līdz šim vēl nav spēlējuši ilgas klasiskās partijas un tā ir 30 minūtes + 30 sekundes par gājienu katram spēlētājam. Visos turnīros tiks apskaitīts FIDE reitings. Pieteikumi FIDE klasiskā reitinga turnīriem jāiesniedz līdz 16. jūlijam.

Šogad festivāla programma ir papildināta ar vēl vienu ātrspēles turnīru speciāli tiem, kuriem šaha tomēr liksies par maz. Pirmais no diviem tāda veida turnīriem norisināsies trešdien no rīta, savukārt otrais ātrspēles turnīrs tradicionāli notiks pēc apbalvošanas ceremonijas.
Šā gada festivāla plānotais balvu fonds ir 20 500 eiro.

Sīkāka informācija pieejama turnīra oficiālajā mājaslapā rtuopen.lv.

Nolikums latviešu valodā atrodams šeit.