Festivālā "Vidzemes vasara" sacenšas daudz jauno šahistu

04.07.2018

Trešdien Limbažos tika atklāts jau 7. Starptautiskais šaha festivāls "Vidzemes vasara", kas vienkop pulcējis šīm sacensībām neierasti kuplu jauno spēlētāju skaitu. Par uzvaru sacenšas 81 dalībnieks no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Patīkami, ka daudz jauno šahistu pārstāv arī Limbažus – festivālā startē 15 Limbažu bērnu un jauniešu.

Limbažu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Zariņa: "Priecājamies jūs visus sveikt Limbažos, gandrži jau šaha galvaspilsētā. Mums ir liels prieks un lepnums, ka katru gadu pie mums notiek turnīrs, kas pulcē jaunus un pieredzējušus šahistus. Šahs ir vērtība, kas nekad nepazudīs." Kopīgi palaižot gaisā katram pa balonam, festivāls tika atklāts.

Starptautiskā turnīra organizators Ivars Babris uzsvēra, ka šogad lielāka uzmanība veltīta tieši jaunajiem šahistiem: "Man ir liels prieks, ka šogad tik kuplā skaitā ieradušies tieši jaunieši. Kopā 81! Līdz šim lielākais jauno šahistu skaits bija 69 spēlētāji. "

Bērni un jaunieši festivālā startē trijās grupās (A, B un C). A grupas spēlētāji spēlē klasisko šahu (ar reitingu līdz 1600), bet abu pārējo grupu dalībnieki – ātro šahu. Turnīrs notiek pēc Šveices sistēmas 7 kārtās. Kārtas ilgums un apdomas laiks visām grupām vienāds – 30 minūtes uz visu partiju katram dalībniekam plus 30 sekundes par gājienu.

"Vidzemes vasaras" galvenais tiesnesis šogad ir Elmārs Berķis, starptautiskās kategorijas šaha tiesnesis, kādu Latvijā pagaidām ir tikai pieci. Starp citu, viņa saknes meklējamas Limbažu novadā. E. Berķa komandā ir arī tiesneši Aivars Laizāns un Kristians Laizāns.

Festivāla jaunākie dalībnieki savās grupās par uzvaru cīnīsies vēl rīt un piektdien, bet sestdien tiks dots starts ātrajam šaham, kurā spēlēs gan pieaugušie, gan gan jaunie – svētdien.

Festivāla nolikums apskatāms šeit.
Rezultāti un dalībnieki chess-results.com.

Līga Liepiņa, "Auseklis"