Viens amatieru turnīrs sācies, otram var jau sākt pieteikties

07.06.2018

Ceturtdien Rīgas Šaha federācijā Maskavas ielā 32/4 sākās Rīgas 2018.gada čempionāts klasiskajā šahā ar reitingu līdz 2200. Nedēļas nogales sacensības ir pulcējušas 32 interesentus ne tikai no galvaspilsētas, bet arī no Jelgavas, Olaines un Jūrmalas.

Līdz svētdienai tiks aizvadītas septiņas kārtas ar klasisko, bet nedaudz saīsinātu (60 minūtes uz partiju plus 30 sekundes par gājienu) laika kontroli. Šīs ir pirmās šāda veida sacensības, un tiek rīkotas, vadoties no iepriekšējā amatieru turnīra (ar reitingu līdz 1600) popularitātes. Kā atzīst Rīgas Šaha federācijas vadītājs un sacensību tiesnesis Alberts Cimiņš, no spēlētāju puses ir jūtams liels pieprasījums pēc šādiem pasākumiem, tādēļ tie tiks rīkoti arī turpmāk. Bez turnīra pieredzes gūšanas šahistiem tā ir iespēja samērā ātri iegūt klasisko reitingu vai arī to paaugstināt.

Pašlaik notiekošā Rīgas čempionāta ar reitingu līdz 2200 punktiem dalībniekus un rezultātus var apskatīt šeit, bet interesenti jau ir aicināti pieteikt savu dalību nākamām sacensībām. No 20. līdz 22.jūlijam gaidāms Rīgas Šaha federācijas čempionāta ar reitingu līdz 1600 punktiem. Nolikums apskatāms šeit.