58 šahisti turnīrā Austrālijā piemin lielmeistaru Aivaru Gipsli

12.05.2018

Latviešu namā Brisbenas piepilsētā ar grūti izrunājamu nosaukumu Vūlūngaba, kas cēlies no aborigēniem, maija sākumā bija Latvijas lielmeistara Aivara Gipšļa pirmā piemiņas turnīra norises vieta, no tālās Austrālijas informē šahists, sabiedriskais aktīsts un dažādu pasākumu organizators Leonīds Sandlers.

Sacensībās piedalījās 58 spēlētāji no piecām valstīm un štatiem, arī turku lielmeistars Suats Ataliks (2507) un divi austrāliešu starptautiskie meistari Aleks Vols (2334) un Stīvens Solomons (2343). Balvu fonds bija 5000 Austrālijas dolāri (AUD), un pirmo divu vietu saņēmējiem pienācās 1500 un 1000 AUD.

Turnīra organizators Aleks Vols pirms 20 gadiem uzvarēja ļoti interesantu partiju pret Aivaru Gipsli. Tā apskatāma šeit.

Leonīds Sandlers: "Esmu pārliecināts, ka atmiņas par šo neparasto uzvaru deva Aleksam ideju organizēt Gipšļa memoriālu. Latviešu nama menedžments arī bija ļoti priecīgs godāt Latvijas šaha leģendas piemiņu! Bija jauki redzēt arī "Queensland Chess Association" palīdzību turnīra organizēšanā."

Turnīra uzvarētājs (6,5 punkti no 7) GM Suats Ataliks uzrakstīja gan vienas Gipšļa partijas anotāciju, gan arī nedaudz par pašu Latvijas lielmeistaru.

Organizatori šādu memoriālu plāno organizēt arī nākamgad, un domā uzaicināt arī kādu šahistu no Latvijas.