Šahistiem iespēja iegūt vai paaugstināt klasisko reitingu

30.03.2018
Foto - Diāna Matisone

Aprīļa nogalē Rīgas Šaha federācijas telpās, Maskavas ielā 32/4, pirmo reizi notiks Rīgas atklātais čempionāts šahā ar reitingu līdz 1600 punktiem. Tā ir lieliska iespēja spēlētājiem paaugstināt reitingu vai iegūt to, jo 7 kārtu turnīrs ilgs tikai trīs dienas.

FIDE noteikumi atļauj aizvadīt klasiskā aprēķina turnīrus ar laika kontroli 30 minūtes plus 30 sekundes par gājienu tiem, kuriem reitinga vēl nav vai arī tas nepārsniedz 1600 punktus. Tādēļ piektdienas, 27.aprīļa, vakarā tiks aizvadītas divas kārtas, sestdien – trīs, bet svētdien, 29.aprīlī, paredzētas noslēdzošās divas kārtas.

Šādas sacensības tiek rīkotas pirmo reizi, un viens no to organizāšanas iemesliem ir FIDE klasiskā reitinga iegūšana. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šobrīd Latvijā nav neviena spēlētāja vecuma grupā U-8 ar klasisko reitingu.

Piedalīties var jebkurš šahists, protams, ja tā reitings nepārsniedz 1600 punktus. Dalības maksa ir 15 eiro. Senioriem un jauniešiem – 10 eiro. Paredzētas arī naudas balvas un diplomi. Detalizēta informācija nolikumā.