Jauniešu čempionāts noslēdzas ar papildmaču. Laureātos sešas Marijas

17.03.2018

Tikai sestdien ar papildmaču par čempiones titulu U-18 meiteņu grupā noslēdzās Latvijas jauniešu čempionāts klasiskajā šahā. Elizabete Limanovska (1960) uzvarēja Madaru Golstu (1762) un izcīnīja savu septīto zelta medaļu karjerā un piekto pēc kārtas.

Pēc desmit kārtām abas šahistes bija ieguvušas par 8,5 punktiem, tādēļ organizatoriem nācās rīkot divu partiju papildmaču 25 minūtes plus 10 sekundes par gājienu. Uzvarot gan ar baltajām, gan melnajām figūrām, Limanovska kārtējo reizi kļuva par čempioni. Madarai Golstai debijas reizē U-18 grupā sudrabs, bet bronzu ar 6 punktiem ieguva Anastasija Jablonskaja (1371).

Zēniem vecākajā grupā par čempionu ar 7,5 punktiem no 9 kļuva Fjodors Poļakovs (2085). Pēdējo gadu spēlējot jauniešu vecumā, viņam šis bija pirmais tituls kādā no vecuma grupām. Otro vietu ar 6 punktiem ieguva Pjotrs Koļasa (2049), kuram šis arī bija jauniešu šaha labākais panākums, bet labāko trijnieku noslēdza reitingfavorīts Klāvs Stabulnieks (2227) – arī 6 punkti.

U-16 meiteņu grupā savu otro čempiones titulu pēc kārtas ar 6 punktiem 7 kārtās ieguva Ramona Golsta (1667), jo pērn viņa bija labākā U-14 vērtējumā. Ceturto sudraba medaļu karjerā izcīnīja Marija Nikolajeva (1768), bet trešā palika Līva Vaivade (1406). Viņām attiecīgi 5 un 4,5 punkti.

Zēniem šajā grupā trešo reizi par čempionu ar 7,5 punktiem no 9 kļuva Iļja Semjonovs (2233), kurš labāko trījniekā tādējādi iekļuvis jau visos savos deviņos jauniešu čempionātos. Otrais šoreiz ar 6,5 punktiem Aleksandrs Jazdanovs (2227), bet pērnā gada čempions Rihards Bekasovs (2061) ieņēma trešo vietu. Visi trīs laureāti turnīra noslēgumā zaudēja reitinga punktus, kas ir visai rets gadījums, un liecina par negaidītiem rezultātiem pilnām sacensībām.

U-14 grupā meitenēm droši par čempioni kļuva Anna Kazmerika (1274) – 8,5 no 9. Līdz šim viņa augstāk par piekto vietu nebija tikusi. Pērnā gada U-12 čempione Anna Krista Kipļuka (1329) ieguva otro lielāko punktu summu (7), bet Jana Solomatina (1307) ar 6,5 punktiem bija trešā.

Uzvarot visās deviņās partijās, savu pārliecinošā favorīta statusu šajā grupā zēniem apliecināja Daniils Horobrijs (1866). Viņam šī bija piektā zelta medaļa, plus vēl ir trīs sudrabi. Atpaliekot par 3 punktiem, otro vietu ieņēma Artjoms Burenkovs (1402), bet trešais ar 5,5 punktiem bija Jevgēņijs Fiļipovs (1410).

Ar čempiones titulu U-12 grupā debitēja Agnesa Stepania Teravetisjana (1300), kura pērn uzvarēja arī U-10 kategorijā. Viņai 6 punkti septiņās partijās. 5,5 punktus ieguva Marija Spirkova, bet trešā bija Darja Zubova – 5 punkti.

Zēniem ar 7,5 punktiem no 9 par uzvarētāju kļuva Jevgēņijs Spriņģis (1287), kuram šis bija pirmais zelts kādā no čempionātiem. Puspunktu atpalika Ivans Mjatežs (1453), savukārt pērnā gada šīs grupas čempions Kristaps Zass (1389) ar 6 punktiem palika trešajā vietā. Jāpiemin, ka ceturto reizi kādā no vecuma grupām ceturto vietu ieguva Emīls Tabors (1433).

U-10 vecuma grupā zelta medaļu izcīnīja Ieva Valeine (1257) – 6 punkti no 7. Šīs viņai bija jau trešais tituls. Divi iepriekšējie tika iegūtu U-8 vecumā. Marija Rasimenoka atpalika par puspunktu, bet Marija Krasiļņikova – vēl par puspunktu.

Pārliecinoši savu ceturto zelta medaļu jauniešu čempionātos U-10 grupā izcīnīja Georgijs Germanovs (1385), kurš uzvarēja visas deviņās partijās. Ar 6,5 punktiem otro vietu ieguva Arsēnijs Savičevs (1150), bet trešais (6 punkti) palika pagājušā gada U-8 čempions Miķelis Vingris (1325).

Jaunākajā vecuma grupā (U-8) par čempioni ar 7 uzvarām tikpat partijās kļuva Marija Kuzņecova. 5,5 punkti un otro reizi pēc kārtas sudrabs Naomi Maklakovai, bet trešā ar 4,5 bija Marija Labecka. Tādējādi šajā čempionātā pie medaļām tika sešas (!) Marijas.

Zēnu turnīrs šajā vecuma grupā tika aizvadīts jau janvārī. Pirmās trīs vietas ieņēma Arsēnijs Derbeņevs, Romāns Tolmačevs un Reinis Valdats.