Gipšļa memoriālā uzvar FM Matīss Mustaps

10.02.2018

Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts jau tradicionālais lielmeistara Aivars Gipšļa piemiņas turnīrs ātrajā šahā (10 minūtes plus 5 sekundes), kas pulcēja 27 šahistus. Par uzvarētāju kļuva FM Matīss Mustaps (2421), kurš astoņās kārtās ieguva 6,5 punktus.

Mustapam izdevās apsteigts divus starptautiskos meistarus un vienu lielmeistaru. IM Rolands Bērziņš (2392) un IM Vladimirs Svešņikovs (2389) ar 6 punktiem ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu, bet pagājušā gad uzvarētājs GM Normunds Miezis (2560) ar  5,5 punktiem palika ceturtais. Miezim vietu uz goda pjedestāla liedza zaudējums pēdējā kārtā FM Dmitrijam Tokranovam (2233), kurš noslēgumā pakāpās uz piekto vietu (arī 5,5 punkti). Labāko sešinieku ar 5 punktiem noslēdza Arsens Bataševs (2168), kuram tika arī labājā jaunieša (U-18) balva. Labākā dāma bija Renāte Vidruska (2000), seniors S65 – Vitālijs Levčenkovs (2201), seniors S50 – Anatolijs Aļipovs (1916), bet reitingbalva (līdz 2000) tika jaunajam Kirilam Bogdanovičam (1575).

Turnīra balvu fonds bija 285 eiro. Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

2013. GM Aleksejs Širovs

10.februārī Ventspils Jaunrades namā notika trešais Pāvela Pikas piemiņas turnīrs šahā bērniem un jauniešiem. Vairāk kā piecdesmit dalībnieki tika sadalīti trijās grupās - iesācēju, 4.sporta klašu un 3.sporta klašu grupā. Iesācēju grupā ar sešiem punktiem no septiņiem uzvaru izcīnīja kuldīdznieks Justs Skuruls, otrā vieta liepājniekam Iljam Žuravļovam, trešā - jelgavniekam Ilgvaram Lickrastiņam. Ceturto sporta klašu grupā savu pārākumu parādīja kuldīdznieki, ieņemot visas augstākās vietas - pirmais Benjamins Pupiņš, otrā Elīna Urbāne un trešā Elīza Marisa Vītoliņa (visiem pa 5.5 punktiem). Trešo sporta klašu grupā pirmajā vietā ar sešiem punktiem liepājnieks Timurs Azarovs, par puspunktu atpalika kuldīdznieks Krists Vilnītis. Liepājniece Elīna Bagātā ar tādu pašu punktu skaitu ieguva trešo vietu.