Latvijas šahistus aicina uz turnīriem Lietuvā, Baltkrievijā un Čehijā

16.11.2017
Romana Arlauska piemiņas turnīrs tiks aizvadīts viesnīcā "Europa Royale Kaunas".

Papildināts. Latvijas Šaha federācija saņēmusi uzaicinājumus no turnīru rīkotājiem kaimiņvalstīs piedalīties to organizētajās sacensībās. Mūsējie decembrī tiek ielūgti uz ātrā šaha turnīriem Kauņā un Viļņā, savukārt janvāra beigās sāksies tradicionālais šaha turnīrs Oršā (Baltkrievija).

Svētdien, 17.decembrī, Kauņā notiks vienas dienas ātrā šaha (12+5) astoņu kārtu turnīrs ar balvu fondu 600 eiro. Tas veltīts Lietuvas pirmā lielmeistara korespondencšahā Romana Arlauska (1917-2009) simtgadei. Nolikums lietuviešu valodā apskatāms šeit.

Savukārt otrdien un trešdien, 27. un 28.decembrī, Viļņā aizritēs jau 26.Starptautiskais Ziemassvētku bērnu šaha festivāls. Laika kontrole paredzēta 30 minūtes partijai plus desmit sekundes par gājienu. Nolikums (angļu valodā) šeit.

Janvāra beigās jau 16. reizi notiks plašs starptautisks klasiskā šaha turnīrs Oršā, uz kuru faktiski katru gadu brauc arī Latvijas šahisti un funkcionāri. No 29.janvāra līdz 4.februārim tiks aizvadītas deviņu kārtu sacensības, kuru uzvarētājam tika 1800 dolāri, bet labākai dāmai - 500. Arī blica uzvarētājam tiks pustūkstotis dolāru. Nolikums (krievu valodā) apskatāms šeit.

Papildināts. Latvijas Šaha federācija šajās dienās saņēmusi vēl vairākus uzaicinājumus. Trīs no tiem nākuši no Lietuvas, viens no Čehijas. Vēl pie tam turnīri mūsu kaimiņvalstīs būs jau tuvākajā laikā.

Tā, sestdien, 25.novembrī Viļņā notiks Lietuvas atklātais ātrspēles čempionāts. Balvu fonds ne mazāks kā 1000 eiro. Nolikums šeit.

Jau nākamajā dienā, 26.novembrī, tajā pašā pilsētā paredzēts ātrā šaha ""Rapid Open K" ar balvu fondu 300 eiro. Nolikums šeit.

Savukārt no 3. līdz 7.janvārim Druskininkos notiks "Chess Congress Druskininkai" ar dažādiem turnīriem. Nolikums šeit.

Pavasarī jaunie šahisti aicināti uz Čehijas pilsētu Frīdekmīsteku, kur no 29.marta līdz 2.aprīlim paredzēts jau 39.starptautiskais pasākums "Chess Talents Tournaments", kurā paredzētas dažādas ar šahu saistītas aktivitātes. Nolikums šeit.