Krūmiņa: "Bija bail no laba rezultāta, bet ļoti gribēju uzvarēt"

12.10.2017

Jaunā Latvijas čempione Linda Krūmiņa šahā atgriezās 2015.gadā pēc desmit gadu prombūtnes un jau šogad kļuva par Latvijas čempioni. Šāds panākums daudziem lika sev jautāt "Kas ir Linda Krūmiņa?". Centīsimies nedaudz uz to atbildēt.

Linda Krūmiņa dzimusi 1984.gadā Kuldīgā, bet šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Šahu mācījusies līdz 17 gadu vecumam pie Jāņa Vilerta. Kad treneris nomiris, vairs nav trenējusies. Jaunības gados meiteņu turnīros dalījusi pirmās vietas ar savu vienaudzi, lielmeistari Ilzi Bērziņu.

"Lielo" šahu Linda pameta 22 gadu vecumā pēc neveiksmēm vairākos turnīros pēc kārtas. Viens no tiem, faktiski pēdējais, bija "Liepājas rokāde" 2005.gadā. Bija jāpaiet desmit gadiem, līdz viņa atgriezās un, kā redzams, izdarīja to visai sekmīgi.

2015.gadā sieviešu spēlētāju savai 1. līgas komandai meklēja pašreizējais Latvijas Šaha federācijas viceprezidents Andris Ozols. Viņš uzrunāja Nelliju Maklakovu, taču viņa bija aizņemta Kuldīgas komandā. Nellija ieteica Lindu, kura pēc lielās pauzes tomēr nenobijās noriskēt.
Atgriešanās, kā atzina šā brīžā Latvijas čempione, notika netīšām. Sekmes bijušas tīri labas, Linda saprata, ka viss nav aizmirsts, un turpināja spēlēt turnīros. Neskatoties uz zaudējumiem pēdējās divās kārtās, 2016.gada Latvijas čempionātā viņa ieņēma visai augsto piekto vietu, diemžēl, paliekot ārpus Latvijas izlases sastāva šaha olimpiādē Baku.

Tomēr šogad vieta ir izcīnīta un Krūmiņa kļuvusi par pirmo Latvijas izlases dalībnieci nākamgad Batumi (Gruzija) gaidāmajā olimpiādē. Ja parasti, nosakot sieviešu izlasi, ir zināmas četras dalībnieces un ir jāmeklē vēl viena, tad šoreiz situācija ir diametrāli pretēja – viena jau ir zināma, jāmeklē pārējās četras.

"Olimpiāde bija motivējošs faktors cīnīties par zelta medaļu," aizvadīto turnīru komentē Krūmiņa. "No vienas puses bija bail no laba rezultāta, bet tajā pat laikā ļoti gribēju uzvarēt. Tas arī izdevās. Arī iegūtais WFM tituls bija stimuls virzīties uz priekšu, uz starptautiskās meistares titulu," atzīst Kuldīgas Sporta šaha nodaļas audzēkne.

Šobrīd viņa trenējas pie Igora Smorodinska, darbs notiek pietiekami intensīvi, jo dēls ir paaudzies, kļūst vairāk brīvā laika. Ar konsultācijām palīdz arī lielmeistars Zigurds Lanka, padomus neatsaka arī Artis Auziņš.

Novembrī viņa plāno piedalīties Latvijas komandu čempionātā, bet pašreiz regulāri uzspēlē jaunajā Rīgas Šaha klubā kā arī internetā chess24.com. Jāatzīmē, ka Rīgas Šaha klubā iemaņas stiprina arī Maklakova, kurai aizvadītajā čempionātā izdevās izcīnīt bronzu. Tādējādi pie medaļām divas kuldīdznieces, bet tās pasniedza trešā – Dana Reizniece-Ozola.