Jūrmalā aizvadīts VI starptautiskais turnīrs "Rudaga–Kaissa"

15.08.2017

No 4. līdz 7. augustam viesnīcā "Semarah hotel Lielupe" Jūrmalā norisinājās VI šaha turnīrs "Rudaga–Kaissa 2017", kurā  piedalījās 115 jauno šahistu no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Zviedrijas, Krievijas, Švieces un Izraēlas, vēsta Jūrmalas pilsētas portāls jurmala.lv.


Turnīrā varēja piedalīties I, II, III, IV sporta klases pārstāvji, kā arī dalībnieki bez sporta klases, pirmsskolas skolēni un iesācēji līdz 17 gadu vecumam. Jaunākajam turnīra dalībniekam Danilam Tretjakovam (Krievija, Maskava), kurš šaha turnīrā piedalījās pirmo reizi, bija tikai četri gadi. Savukārt jūrmalnieks Ilja Testeļecs II sporta klasē  izcīnīja augsto trešo vietu! Ar turnīra rezultātiem var iepazīties vietnē www.chess-results.com.

Turnīru ar  organizēja Bērnu un jauniešu interešu izglītības iestāde "Rudaga" ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības atbalstu.

Pirmais starptautiskais šaha turnīrs Latvijā, Ķemeros, norisinājās 1937. gadā no 15. jūnija līdz 10. jūlijam. Lai atjaunotu un saglabātu šaha spēles tradīcijas, Jūrmalā jau sesto reizi tika organizēts starptautisks bērnu un jauniešu atklātais šaha turnīrs "Rudaga–Kaissa". Turnīra galvenie mērķi ir šaha popularizēšana bērnu un jauniešu vidū, spēlētāju meistarības un kvalifikācijas paaugstināšana, intelektuālā kapitāla formēšana un attīstība, kā arī starpreģionu un starptautisko attiecību stiprināšana.

Nākamais turnīrs Jūrmalā notiks 2018. gada no 17.–19. februārī.