Sācies Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2017"

08.08.2017
Foto - Evija Trifanova

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pirmdien, 7.augustā, svinīgi atklāts Ziemeļeiropā lielākais un viens no prestižākajiem starptautiskajiem šaha festivāliem nedēļas garumā – "RTU Open 2017".

Panākumus dalībniekiem novēl Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents un Starptautiskās Šaha federācijas Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš. Laba vēlējumus sūta arī Latvijas finanšu ministre, šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.  

"Jau šaha festivāla pirmais vakars parāda, cik spēcīgi ir "RTU Open 2017" šahisti – pat A turnīra vidusdaļas spēlētāji ir pietiekami prasmīgi, lai izrādītu pretestību diviem turnīra reitingfavorītiem," saka "RTU Open 2017" festivāla organizētājs, RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

Lielākā daļa turnīru favorītu A turnīra pirmajā kārtā, kas vakar norisinājās uzreiz pēc atklāšanas, izcīnīja likumsakarīgas uzvaras. Tomēr bija divi pārsteigumi. Pirmais bija neizšķirts partijā, kas norisinājās starp Krievijas šaha amatieri Anastasiju Travkinu (Anastasia Travkina, 2265) un pasaules reitinga 56. numuru lielmeistaru no Indijas Krišnanu Sašikiranu (Krishnan Sasikiran, 2688). Otrais – neizšķirts partijā starp vairākkārtējo Eiropas komandu čempionātu medaļnieku Vācijas izlases sastāvā Danielu Fridmanu (Daniel Fridman, 2640) un Kanādas šaha amatieri Maiku Ivanovu (Mike Ivanov, 2262).

"RTU Open 2017" šogad notiek septīto reizi, un tā programmā iekļauti pieci turnīri. A turnīrā piedalās 319 dalībnieki no 41 valsts, B turnīrā piedalās 88 šahisti. C, D un E turnīriem, kas sāksies ceturtdien un piektdien, pieteikušies 279 šaha spēles entuziasti.

Vairāk par festivālu — "RTU Open 2017" mājaslapā rtuopen.lv. Līderu spēļu tiešraidēm līdzi var sekot "RTU Open 2017" mājaslapā un LŠF mājaslapā sahafederacija.lv. Skatītājiem ieeja festivālā ir bez maksas.

Festivālu  organizē RTU un LŠF. Atbalsta – RTU, Starptautisko izstāžu centrs Ķīpsalā, "Baltic Law Offices", Rīgas dome, "Riga Islande Hotel".