Sergejs Kļimakovs: "Smaga diena Sočos"

07.06.2017
Otrdien pēc uzvarētā rīta mača komanda pilnā sastāvā aizgāja uz pludmali vienkārši apēst saldējumu.

Sočos notiekošajā jauniešu komandu turnīrā "Baltais tornis" otrdien Latvijas vienība vispirms ar 2,5:1,5 uzvarēja Ņižegorodas apgabalu un pēc tam cīnījās neižšķirti 2:2 ar Jamalo-Neņeckas autonomo apgabalu. Divas kārtas pirms beigām mūsējiem ieņem 13.vietu.

Komentē komandas treneris Sergejs Kļimakovs: "Spēku un koncentrācijas krājumi izbeidzās jaunajam Muratam un atklātnē nolikta figūra abās spēlēs ļoti apgrūtināja dzīvi komandai. Bet tomēr komanda nesabruka.  

Pirmajā dienas kārtā ne tas vājākais Nižegorodskas apgabals tika apspēlēts ar 2,5:1,5. Lieliski nostrādāja mūsu baltā brigāde. Madara eleganti ielika matu, bet mēs ar Grišu sagatavojam lielu pārsteigumu pretiniecei pie otrā (puišu) galdiņa un meitene sabruka psiholoģiski, faktiski jau pašā pašā partijas sākumā. Saša nospēlēja kārtējo piedzīvojumiem pilno partiju, bet tomēr 1/2 un punkts (kaut labāk būtu izsaukuma zīme) komandas uzvarā.  

Otrajā kārtā mēs spēlējām ar JaNAO - Jamalo-Neneckas Autonomo apgabalu, kas arī nav tālu no mums reitinga ziņā. Kapteinis Saša nospēlēja lieliskā stilā spāņos, vienkārši sagraujot pietiekami stipru pretinieku jau atklātnē. Kad priecīgs Saša ieskrēja manā numurā par kārtas rezultātu, iestājās miers jo zināju, ka Madarai pretī sež meitene ar reitingu 1268 un kurai ir 0,5 no 6. Un gan jau Griša ar Muratu izcinīs vismaz puspunktu uz diviem. Bet kā jau bieži gadās, nevajadzēja nomierināties agrāk par kārtas beigām, un pēc pusotru stundu ieraudzīju noskumūšus puišus. Degām 1:2, bet Madara joprojām cīnijās pie galdiņa. Šajā brīdī palika ļoti neomulīgi, bet par laimi, mums ir stipra meitene komandā un 2:2.

Priekšpēdēja kārta pret Samaras apgabalu, kas ir aptuvēni vienā limenī ar mūsu otrdienas opponentiem. Sagatavojamies kārtīgi un gaidam cīņu.

Latvijas komandai tagad ir 17 no 28 punktiem (jeb +6), kā arī +4 =2 -1 maču ziņā un 13. vieta. No trešas godalgotās vietas 2 kārtas pirms finiša mēs joprojām esam rokas attalumā jo komandas turpina neželīgi sist viena otru. Lai mums veicas!"