Komandu turnīrā "Baltais tornis" sasniegts ekvators

06.06.2017
Sācies mačs Polija - Latvija. Foto no ruchess.ru.

Starptautiskajā jauniešu komandu turnīrā "Baltais tornis" Sočos aizvadītas piecas kārtas. Latvija ar trim komandu uzvarām, vienu neizšķirtu, vienu zaudējumu un kopumā iegūtajiem 12,5 punktiem atrodas 16.vietā. No trešās vietas mūsējos šķirt tikai pusotrs punkts.

Piedāvājam rezultātus ar trenera Sergeja Kļimakova komentāriem.

Latvija – Novosibirskas apgabals 1:3. Pirmais negaidīti šoreiz pabeidza Griša Morozļi, bet tā ir mana, trenera/kapteiņa vaina. Vakar nedaudz modificējam Grišas holandiešu aizsardzību, gribēju kā labāk, bet sanāca neveiksmīgi – pretinieks nospēlēja daudz mierīgāk nekā skatījāmies un Griša nenoorientējas un tā vietā, lai agresīvi uzreiz pārņemt iniciatīvu un dabūt lielisku pozīciju pāris gājienus nogaidīja un nokļuva zem spiediena, kuru neizturēja. Tālāk sliktāk. Murats, kurš nospēlēja savu labāku spēli šeit, bija ļoti tūvu, lai vispār apspēlēt pretinieku ar +650 reitingu, bet tomēr izškirošajā brīdī neatrada kombināciju un zaudēja. Tālāk vēl sliktāk, un Madara cieš savu pirmo zaudējumu šeit. Vienīgi Saša turpina uzvaras gājienu - ar nelieliem piedzīvojumiem, bet atnesa komandai vienīgu punktu matčā.

Latvija – Kaļiņigradas apgabals 3:1. Otrājā mačā mums gan gāja labāk, 3:1 pret Kaliningradas apgabalu. Visi malači un tikai Muratam pēc pirmas spēles pietrūka spēka vēl vienai ciņai. Rīt viena kārta no rīta pret Poliju. Sagatavojamies un plānojam izcīnīt ceturto uzvaru.

Latvija – Polija 2:2. Godīgi teikšu, no spēles ar Poliju gaidījām visi vairāk. Visi uzminējām ar atklātnēm un arī sākums nebija slikts – Murats ar melniem neizlidzināja līdz galam, bet samērā ātri vienojās par neizšķirtu, laužot savu melno seriju. Bet tad notika katastrofa. Saša ļoti nopietni spēlē šajā turnirā, bet objektīvi, viņam turnīrs īsti neiet un visas pirmas četras uzvaras tika iegūtas, filigrāni staigājot uz atļautā robežas. Šoreiz šo robežu tomēr šķērsoja, un pēc kārtēja, bet šoreiz neveiksmīga kvalitātes upura (arī bez tā bija labakājā pozīcijā) negaidīti zaudēja. Šoreiz mūsu komandas atpakāļtriecienu izdarīja Griša, kuram atkal nedaudz modificējām atklātni, un šoreiz trāpījām precīzi. 1,5:1,5 un viss izšķirās pie meiteņu galdiņa, kur Madarai pretī sēdēja pretiniece ar augstāku reitingu. Vēl viens neizšķirts un 2:2 kopumā. Pec mača izanalizējām spēles un pēc pusdienām aizgājām līdz jūrai lai noņemt stresu. Tad sakās gatavošanas process, ar nelielu pauzi uz Borisa Postovska vēl vienu lekciju.

Tagad Latvijai ir 12,5 punkti no 20 jeb +5. 15.-17.dalīta vieta un tikai pusotrs punkts līdz trešai vietai, jo komandas neželīgi sit viena otru un pat indiešiem, kas turnīra sākumā izskātījās pēc totāliem favoritiem, dzīve nav nemaz tik viegla. Maču ziņā mums ir +3 =1 -1 un rīt ir svarīga diena, jo pirmkārt ir divas kārtas, bet otrkārt mēs spēlējam ar Nižegorodskas apgabalu, kurš ir pēc reitinga mums netālu, bet tomēr man ir laba nojuta, ka mēs tomēr varētu būt favorīti. Lai mums veicas!