Latvijas jaunie šahisti Sočos sāk ar divām uzvarām

03.06.2017

Latvijas jauno šahistu komanda turnīru "Baltais tornis" Sočos sākusi ar divām uzvarām. Vispirms ar 4:0 tika sagrauta Kurganskas apgabala komanda, bet otrajā kārtā ar 2,5:1,5 tika pieveikti Belgorodas apgabala jaunie spēlētāji. Svētdien trešajā kārtā mūsējie spēlēs ar Novosibirskas apgabalu.

Pirmajā spēļu dienā Jazdanovs (2126) uzvarēja Daniilu Pankovu (1745), Grigorijs Morozli (1800) – Vadimu Šalapuginu (1535), Murats Gulmedovs (1272) – Leonīdu Kalaičijevu (1000), bet Madara Golsta (1705) – Vitāliju Matjušečkinu (1213). No 97 komandām mūsējiem bija sestais augstākais starta reitings, pretiniekiem – 56.

Otrajā kārtā sāncenšu komanda jau bija nedaudz stiprāka (38. vidējais reitings), tādēļ gāja grūtāk, bet uzvara tika izcīnīta. Jazdanovs pieveica Dmitriju Žarikovu (1635), Golsta – Mariju Rjadinskaju (1307). Morozli cīnījās neizķirti ar Oļegu Djatlovu (1601), bet Guļmedovs zaudēja Daniilam Vološkinam (1403).

Stāsta komandas treneris Sergejs Kļimakovs: "Pirmā īstā darba diena. No rīta brokastis, tad komandas sapulce gan par tehniskām detaļām, gan par to, kas ir mūsu pirmie pretinieki - Kurganskas apgabala komanda. Tad neliela pastaiga līdz jūrai, pusdienas un pulksten 14-os komanda bija gatava cīņai. Pirmo mūsu punktu turnīrā atnesa jaunais Murats, tad piebiedrojās Saša un Griša, un tad pabeidza arī Madara. Rezultāta iegūšanas ātrums šoreiz neko nenozīmēja. Madaras spēle bija tuva ideālam un uzvara ar melniem drakonā tika iegūta ļoti pārliecinoši.

Otrs matčs turnirā ar lieliem piedzīvojumiem, bet uzvarēts. Nav izdevusies spēle Muratam Guļmedovam, kurš vakar atnesa pirmo uzvaru komandai, bet šodien pabeidza atkal pirmais, bet komandai pirmais zaudējums. Kapteinis Saša Jazdanovs ar melniem ātri izlidzināja rezultātu, kaut izgāja cauri ne visai patikamai pozīcijai. Tālāk labāk, un Madara Golsta, kas ar baltiem arī izgāja caur sliktāku pozīciju, atnesa komandai otru uzvaru. Un tad punktu pielika Griša Morozļi, kurš neko nedabūja no atklātnes, bet vēlāk jau bija tūvu lai apspēlēt savu mazāk pieredzējošo pretinieku. Tomēr nedaudz neizdevās un 2,5:1,5. Pagaidam dalam 4.–9. vietas.
Visu pēcpusdienu vēltījām 3 lietām: 1) Aizgājām paklausīties lielisko Borisa Postovska lekciju, 2) lai noņemt spriedzi daļa komandas aizgāja līdz pludmalei, bet daļa uzspēlēja futbolu, 3) visu vakaru cītīgi gatavojamies, jo rīt mūs sagaida bīstams pretinieks - trešais pēc reitinga Novosibirskas apgabals. Rīt vispar gaidāma smaga diena, jo ne tikai pretinieks ir labs, bet arī jāspēlē divas kārtas. Ciņai gatavi un lai mums veicas!"