Rīgā pirmo reizi aizvadīts Eiropas čempionāts problēmšahā

24.05.2017
Lauru Roguli atbalstīja vīrs un mēnesi veca meita.

No 12. līdz 14.maijam Rīgā, viesnīcā "Radisson Blu Daugava" aizvadīts 13. Eiropas šaha problēmu risināšanas čempionāts, kurā piedalījās 14 valstu 73 sportisti, no kuriem vienpadsmit bija mūsu valsts pārstāvji. Latvijā šāda mēroga sacensības notika pirmo reizi,

Čempionāts sākas ar Atvērtām risināšanas sacensībām ("Open Solving") 12.maijā, kur piedalījas 63 risinātāji no 16 valstīm, ieskaitot deviņus risinātājus (četri juniori) no Latvijas. Sacensību direktors Vidmantas Satkus (Lietuva) izvēlējās 14 problēmas 180 risināšanas minūtēm. "Open solving" uzvarētāji: Bojans Vučkovičs (Serbija), Kacpers Pjoruns (Polija) un Boriss Tummes (Vācija). Labāka no sievietēm bija Laura Rogule (Latvija), kuru atbalstīja vīrs un mēnesi veca meita. Par labāko junioru kļuva Danila Pavlovs (Krievija).
 
Galvenajās sacensībās, 13. Eiropas šaha problēmu risināšanas čempionāts (13. ECSC), piedalījas 15 komandas un 68 individuālie risinātāji. Čempionāta direktors bij Luks Palmans (Beļģija).

Čempionāts atkal pierādīja Polijas risinātāju dominēšanu. Komandu uzvarētāji: Polija, Serbija un Krievija. Individuālie uzvarētāji: Pjotrs Murdza un Kacpers Pjoruns (Polija) un Marjans Kovačevičs (Serbija).

Junioru kategorijā uzvarētāji ir Krievijas jaunie talanti: Danila Pavlovs, Aleksejs Popovs un Svetlana Tishova. Svetlana Tishova arī dabūja pirmo vietu sieviešu kategorijā, 2. un 3. vietas kausus saņēma mūsu meitenes, Laura Rogule un Olita Zadorožnaja.

Latvijai labākais rezultāts starp individuāliem risinātājiem bija Modrim Rāviņam (34. vieta, 56/90 punkti), labākais juniors ir Emīls Miķelis Miķelsons (59. vieta. 28/90 punkti), jaunākais no dalībniekiem ir bijis Emīls Tabors (dzimis 2006.gadā, 65.vieta, 15,5 punkti).

Čempionāta rezultāti apskatāmi www.wfcc.ch/competitions/solving/13th-ecsc-results/

Jāatzīmē, ka Latvijas juniori šāda līmeņa sacensībās piedalījās pirmo reizi, un visi dabūja risināšanas punktus un arī reitinga punktus, kas tiks publicēti 1.jūlija pasaules šaha kompozīcijas federācijas vietnē, lapas www.wfcc.ch/competitions/solving/ pašās apakšā.

Latvijas junioru iegūtā pieredze dod pamatotas cerības uz Latvijas komandas atjaunināšanu un panākumiem nākotnē.

Latvijas Problēmšaha Biedrības vārdā apsveicu mūsu 13. ECSC dalībniekus!

Arī ielūdzu visus, kas ir ieinteresēti problēmšahā (šaha problēmu risināšanā vai sastādīšanā) sūtīt man savus kontaktus uz e-pastu (julia.vysotska@gmail.com) lai saņemt mūsu paziņojumus par turpmākajām sacensībām (piemēram, 11.jūnijā Latvija attālināti piedalīsies Izraēlas atvērtā risināšanas čempionātā).

Jūlija Visocka, Latvijas Problēmšaha biedrība

Olita Zadorožnaja