Daugavpilī sācies tradicionālais "Latgales pavasaris"

17.05.2017

Daugavpils pilsētas šaha un dambretes klubā trešdien sācies tradicionālais šaha festivāls "Latgales pavasaris". Šogad notiek trīs klasiskā šaha turnīri – A, B un C, kā arī ātrspēle. Kopumā pie rūtotajiem galdiņiem sēdušies 68 šahisti no četrām valstīm – Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.

Ja pērn rakstījām par dalībnieku rekordskaitu (101), tad šogad interesentu kritums skaidrojams vienkārši – jau šī mēneša beigās kaimiņvalsts galvaspilsētā Minskā sāksies Eiropas čempionāts vīriešiem, tādēļ daudz baltkrievijas spēlētāji izvēlējās nevis braukt uz Daugavpili, bet spēlēt savās mājās. Tieši Baltkievijas šahisti pērn uzvarēja trijos no četriem turnīriem, tādēļ šogad ir lielas iespējas uzvarētāju ģeogrāfijai mainīties.

A ir "Latgales pavasara" galvenais turnīrs, ar FIDE reitinga apskaiti, kurā piecās dienās tiks aizvadītas septiņas kārtas. Reitingfavorīti ir Timofejs Stepanovs (Latvija, 2292), Dmitrijs Konoņenko (Ukraina, 2255) un Valentīns Vlasovs (Krievija, 2239).

B turnīrs arī ir FIDE reitingu, taču tajā septiņas kārtas aizvadīs šahisti, ka dzimuši 2002.gadā un jaunāki. Tur favorīts ir mājinieks Einārs Ļahs (1555). Savukārt C turnīra 9 kārtās sacenšas 2007.gadā dzimušie un jaunāki. Blicā var piedalīties visi interesenti.

Nolikums, A turnīrs, B turnīrs, C turnīrs