Dzagnidze: Gruzijā ar mani lepojas, kas mudina tiekties uz saviem sapņiem

27.04.2017
Foto - LETA

Gruzijā lepojas ar Nanas Dzagnidzes Rīgā izcīnīto Eiropas čempiones titulu šahā, kas viņu mudina sekot saviem sapņiem, aģentūrai LETA atklāja kontinenta čempione.

Kā vēstīts, Dzagnidze pagājušajā nedēļā kļuva par Rīgā notikušā Eiropas čempionāta sievietēm uzvarētāju, par puspunktu apsteidzot vien 18 gadus veco krievieti Aleksandru Gorjačkinau Trešo vietu tikmēr izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova.

Patlaban 30 gadus vecā Dzagndidze 2008.gadā Drēzdenē palīdzēja Gruzijas komandai triumfēt šaha Olimpiādē dāmu konkurencē, taču individuālajos turnīros pie tituliem tikt neizdevās.

"Šahu spēlēju no piecu gadu vecuma. Mans sapnis vienmēr bijis kļūt par pasaules labāko šahisti, soli pa solim kāpu uz augšu. Aptuveni pēdējo desmit gadu laikā esmu bijusi labāko desmitniekā pasaulē, taču ne reizi nebiju izcīnījusi titulu individuālajos turnīros. Visbeidzot Rīgā tas izdevās," teica Dzagnidze.

Gruzijas šahiste pirms pēdējās kārtas izvirzījās līderpozīcijā. Lai arī pēdējā mačā ar Krievijas šahisti Natāliju Pogoņinu Dzagnidze nebija tālu arī no zaudējuma, viņa izglābās no neveiksmes un tika pie neizšķirta.

"Katrs mačs bija ļoti svarīgs. Visgrūtākā spēle bija pret Pogoņinu pēdējā kārtā, tāpēc ka tai bija augsta cena - nospēlējot neizšķirti, es kļūtu par čempioni. Šādās situācijas nav psiholoģiski viegli spēlēt. Pēdējā kārtā bija neliels spiediens, bet biju koncentrējusies uz savu spēli un daudz nedomāju par rezultātu," atcerējās Dzagnidze.

Iepriekšējais lielais turnīrs Dzagnidzei bija februārī un martā notikušais pasaules čempionāts Teherānā, kur viņa apstājās ceturtdaļfinālā.

"Rīgā nogurumu neizjutu, taču pēc pasaules čempionāta Teherānā biju dusmīga uz sevi, jo tik tuvu biju savam sapnim, taču tas neizdevās. Līdz ar to pirms Eiropas čempionāta gatavojos un trenējos, lai varētu parādīt pēc iespējas labāku sniegumu," skaidroja šahiste.

Par Dzagnidzes panākumu īpaši priecīgas bija citas gruzīnu šahistes, savukārt Eiropas Šaha savienības (ECU) prezidents Zurabs Azmaiparašvili pauda, ka Gruzija ļoti ilgi gaidīja uz šo titulu.

"Atbalsts ir svarīgs un vienmēr to jūtu no pārējām Gruzijas šahistēm. Arī mana ģimene ir ļoti laimīga par izcīnīto čempiones titulu. Un visa valsts ar mani lepojas, kas mani mudina turpināt spēlēt un tiekties uz saviem sapņiem," uzsvēra Dzagnidze.

Gruzijas šahiste Rīgā viesojās pirmo reizi. Turnīra saspringtā grafika dēļ viņai neizdevās izbaudīt Latvijas galvaspilsētas sniegtās iespējas, taču Dzagnidze cer, ka kaut kad nākotnē būs iespējams to izdarīt.

"Tas bija viens no vislabāk organizētajiem turnīriem, kurā esmu spēlējusi. Viesnīca, ēdināšana un apstākļi spēlēšanai bija ļoti augstā līmenī. Vienīgi noslēguma ceremonija bija nedaudz neorganizēta, jo nebija goda pjedestāla un neatskaņoja Gruzijas himnu līdz Azmaiparašvili to nospēlēja savā mobilajā tālrunī," stāstīja Dzagnidze.

Latvijas Šaha federācija Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva ECU Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.